ПоддержатьУкраїнська

Після звернення активістів екс-міністром Білоконем зацікавилися в СБУ

StopCor
StopCor

StopCor

Після звернення активістів екс-міністром Білоконем зацікавилися в СБУ

Служба безпеки України взяла до уваги факти щодо діяльності екс-міністра внутрішніх справ Миколи Білоконя в роботу.

Про це юристів "Стоп корупції" повідомили у Головному управлінні боротьби з корупцією та організованною злочинністю. Водночас правоохоронці не вбачають ознак антидержавної діяльності з боку колишнього урядовця.

"Проведеною перевіркою наявної у Вашому листі інформації даних, які б вказували на вчинення злочинів проти основ національної безпеки України, не встановлено", - зазначили у відомстві.

Також у СБУ зауважили, що досудове розслідування за ознаками вказаних у листі від юристів "Стоп корупції" кримінальних правопорушень вчинених службовими особами органів державної влади та місцевого самоврядування у земельній сфері, відповідно до 216 статті Кримінально процесуального кодексу України, здійснюють слідчі органи Нацполіції.

Нагадаємо, юристи проекту дізналися, як колишній міністр Микола Білоконь втік із країни та отримав російське громадянство, а пізніше крадькома повернувся до України та оформив ще один паспорт. У таких діях екс-урядовця стопкорівці вбачають антиукраїнську діяльність і надіслали відповідні матеріали до керівництва СБУ.

"Ми встановили, що Миколу Білоконя, який обіймав посаду міністра внутрішніх справ України з 2003 по 2005 роки, за злочини проти прибічників та активістів «Помаранчевого майдану» оголосили у всеукраїнський та міжнародний розшук. 2005 року він втік до РФ, там отримав російське громадянство та поновився у званні генерал-полковника міліції вже Російської Федерації і влаштувався на роботу до Міністерства внутрішніх справ РФ на посаду радником міністра", - ішлося у зверненні юристів "Стоп корупції" до СБУ.

Уже 2011 року, за даними юристів, Білоконь, будучи громадянином РФ, в’їхав до України, подав заяву до МВС про втрату паспорта та отримав 30 грудня того ж року новий паспорт громадянина України. Хоча подвійне громадянство в Україні заборонено, зазначають юристи.

Нині Білоконь із родиною живе на Київщині у розкішному маєтку у місті Українка.

"Можливо Білоконь виконує на території України завдання спеціальних служб РФ, як держави агресора, на шкоду інтересів України. Тож у його діях ми вбачаємо ознаки злочину, передбаченого ст. 114 «шпигунство», - зауважили у листі до керівництва СБУ юристи "Стоп корупції".

Після звернення активістів екс-міністром Білоконем зацікавилися в СБУ

Другие новости