ПоддержатьУкраїнська

"Порішали" за зачиненими дверима: суд вигнав "СтопКор" та відмовився проводити повну експертизу підпису у справі "Херсонбуду"

StopCor
StopCor

StopCor

'Порішали' за зачиненими дверима: суд вигнав 'СтопКор' та відмовився проводити повну експертизу підпису у справі 'Херсонбуду'

Херсонський міський суд забажав розглянути скаргу у справі «Херсонбуду» без журналістів, пояснивши, що може бути розголошення матеріалів.

«Суддя поцікавилась думкою слідчої щодо присутності преси й слідча висловила заперечення нашої присутності», – повідомляє активіст «Стоп корупції» Денис Карандашов із зали Херсонського суду.

Активісти та журналісти хотіли поцікавитись, що саме може приховувати слідча Глазовська, адже судові засідання з цього питання є відкритими.

«Слідча не дочекалась закінчення розгляду питання і пішла раніше, на всі питання журналістів відмовилась відповідати», – повідомили стопкорівці.

Отже, суд не побачив потреби у проведенні повної експертизи підпису Лілії Сандик під документом, яким нібито передавалась її частка підприємства «Паритет» (складової частини «Херсонбуду») підставним особам. Шляхом підробки її підпису рейдери переписали на себе через підставних осіб майно, яке десятиліттями належало підприємству почесного громадянина Херсону Анатолія Сандика – «Херсонбуду».

Сандик Лілія Володимирівна стверджує про підробку її підпису у рішенні № 1 Власника (Засновника) Приватного підприємства «Виробнича фірма «Паритет» від 20.06.2017 року. Крім того, акціонерка вказує, що вказаний документ є фіктивним. Адже вона не мала наміру передавати свою частку майна та жодних перемов щодо цього ні з ким не вела.

''Порішали'' за зачиненими дверима: суд вигнав ''СтопКор'' та відмовився проводити повну експертизу підпису у справі ''Херсонбуду''

Слідчий відділ поліції Херсонської області проводить розслідування щодо рейдерського захоплення підприємства «Херсонбуд» та його складових частин.

«У цій справі вже проводились експертизи документів, – розповідає Лілія Сандик, яка не може зрозуміти, чому не її підпис сприймають за «чисту монету».

Однак у попередніх експертизах дослідження було не повним. Зокрема, судовий експерт Миколаївського НДІСЕ Осипчук А.В. предметно досліджував та описував лише одну літеру «Л» підпису. Інші елементи підпису предметно не досліджені. Крім того, стаж роботи експерта становить лише кілька місяців (експерт отримав свідоцтво лише 12.05.2017 року).

Раніше експертизу документа проводив Дніпропетровський НДІСЕ. Утім, встановити хронологічну послідовність реквізитів рішення № 1 Власника (Засновника) Приватного підприємства «Виробнича фірма «Паритет» від 20.06.2017 року не змогли.

А за 2 місяці Одеський НДІСЕ МЮУ питання стосовно послідовності виконання реквізитів (друкований текст, підпис та відбиток печатки) у рішенні № 1 Власника (Засновника) Приватного підприємства «Виробнича фірма «Паритет» взагалі не дослідив. Бо запропоновані методі дослідження могли призвести до пошкодження та зміни документів.

Єдиною експертною установою в Україні, де є необхідне обладнання та працюють експерти зі значним стажем, є Київський науково-дослідний інститут судових експертиз Міністерства юстиції України. Однак замість того, щоб направити матеріали кримінального провадження для проведення технічної експертизи до Київського НДІСЕ МЮУ, документи систематично спрямовують до установ, які не мають необхідного обладнання, досвідчених експертів та не можуть відповісти на поставлені запитання у постанові про призначення експертизи.

''Порішали'' за зачиненими дверима: суд вигнав ''СтопКор'' та відмовився проводити повну експертизу підпису у справі ''Херсонбуду''

Тому адвокат Лілії Сандик подав клопотання про проведення ще однієї експертизи документа та підпису на початку червня цього року. Проте майже півроку клопотання не розглядалось. Після багатьох нагадувань слідчому клопотання все ж розглянули – у кінці жовтня. Але слідчий відмовив у проведенні експертизи, мовляв, «у рамках вказаного кримінального провадження вже проводились аналогічні дослідження документів, про що в матеріалах наявні відповідні висновки експертів, у зв'язку з чим відсутня об'єктивна необхідність у призначенні судово-технічної експертизи документів».

Лілія Сандик та її адвокат поскаржились на постанову слідчого до суду, бо проведені експертизи були неповними та нефаховими, а висновки – необ'єктивними. Херсонський міський суд відмовив Лілії Сандик.

Між тим, час спливає, підприємство вже кілька разів було перереєстровано на підставних осіб, а особи, які підробили підпис Сандик Л.В., так і залишаються не притягнутими до кримінальної відповідальності.

Нагадаємо, журналісти «Стоп корупції» провели розслідування та оприлюднили схему захоплення підприємства, яке побудувало пів-Херсона – «Херсонбуд». Це дуже показовий і цинічний випадок – підприємство кілька десятиліть належить родині Почесного громадянина Херсона.

У вересні 2017 року рейдери підробили зміни до Єдиного реєстру, переробили уставні документи, захопили підприємство та усіх робітників вигнали з кабінетів, відкрили сейфи й забрали усі документи.

Схема рейдерського захоплення поширена. Виконавець (підставна особа) підробляє підпис власника й укладає договір купівлі-продажу корпоративних прав, за яким третину статутного капіталу продає іншій компанії, «Продсервіс». Частки учасників перерозподіляють, обирають нового директора, змінюють місце перебування та ухвалюють нову редакцію статуту. До того ж державний реєстратор затверджує зміну у складі учасників на підставі підробленого документа, підпис на якому нотаріально не затверджений.

''Порішали'' за зачиненими дверима: суд вигнав ''СтопКор'' та відмовився проводити повну експертизу підпису у справі ''Херсонбуду''

У схемі захоплення корпоративних прав і нерухомого майна задіяні державні реєстратори, підставні фірми, і, як свідчать очевидці, навіть високопосадовці! Постраждалі стверджують: за виконавцями стоїть не остання людина в місті – колишній мер, а тепер депутат міської ради Володимир Сальдо. Очевидці кажуть – сам депутат був присутній під час захоплення підприємства!

https://youtu.be/jrmrBsfVp3Q

Другие новости