ПоддержатьУкраїнська

Рейдерство по-братськи – на Черкащині голова сільської ради покриває родичів, які шахрайськими методами "віджимають" землі в селян

StopCor
StopCor

StopCor

Рейдерство по-братськи – на Черкащині голова сільської ради покриває родичів, які шахрайськими методами 'віджимають' землі в селян

19 листопада у містечку Жашків на Черкащині відбулись громадські слухання, які зініціювала голова сільської ради. На засідання для того, щоб підтримати громаду, приїхали активісти Монастирищенського осередку "Стоп Корупції", які розповіли, що на слуханні піднімались будь-які питання окрім тих, які дійсно хвилювали мешканців села.

Рейдерство по-братськи – на Черкащині голова сільської ради покриває родичів, які шахрайськими методами ''віджимають'' землі в селян

Люди прийшли поговорити про землі, які у них шахрайським шляхом відібрав двоюрідний брат голови сільської ради, а заодно й місцевий депутат. Однак після того, як голова закінчила свою промову та пропозиції по інших темах і мешканці села підняли болючі для них питання, чиновниця "з'їхала" й заявила, що в залі, де проходить засідання – "холодно" та запропонувала закінчувати.

Рейдерство по-братськи – на Черкащині голова сільської ради покриває родичів, які шахрайськими методами ''віджимають'' землі в селян

Виявилось, що голова не просто так не хотіла піднімати певні теми, оскільки сама частково замішана в шахрайських схемах із землею.

Як стало відомо, у 2017 році, коли виникла необхідність оформлення селянських наділів, двоюрідний брат голови запропонував свої послуги селянам у якості доручителя. Люди погодились, оскільки для цього необхідно було їхати в районний центр, а це дві години шляху, плюс посадовець запевнив, що все зробить за них. Через свою наївність 50 мешканців села дозволили йому представляти власні інтереси.

Через деякий час на ділянках, які були у використанні цих людей, раптово встановили межі.

"В декого забрали всі ділянки, а в інших людей, які мали по 50 соток землі, пообрізали по половині" – розповів активіст Юрій Заворотній.

Коли люди зрозуміли, що відбулось, то одна з потерпілих за сприяння осередку "Стоп Корупції" написала 3 заяви до поліції щодо використання головою села влади чи службового становища всупереч інтересам служби, перевищення службових повноважень начальником земельного відділу, а також щодо шахрайства і зловживання довірою місцевим депутатом.

Наразі селянку, у якої відмежували землю, визнано потерпілою, однак поліція за визначений термін не внесла відомості до ЄДРДР, тож була написана заява в суд на поліцію щодо прямого невиконання службових обов'язків.

"Стоп Корупції" й надалі стежитиме за цією темою та висвітлюватиме її, а також слідкуватиме за виконанням правоохоронцями їхніх прямих обов'язків та дотриманням чинного законодавства України у цій справі.

Другие новости