ПоддержатьУкраїнська

Рожкова з НБУ дозволила російським банкірам вивести в офшори 3 млрд грн

StopCor
StopCor

StopCor

Рожкова з НБУ дозволила російським банкірам вивести в офшори 3 млрд грн

Український Нацбанк дозволив "Промінвестбанку", наближеному до вітчизняних топчиновників, самого НБУ та уряду Росії позбутись багатомільйонного боргу "Укрзалізниці" й отримати за це гроші. Чому у головній фінансовій установі країни "закрили очі" на походження Промінвесту та санкції РНБО? Та хто зацікавленій у такій схемі виведення коштів? Дізнавайтесь із нового сюжету Асі Шевченко.

https://www.youtube.com/watch?v=bDPEj_vmJi8

Компанія ж VR Global Partners, партнери інших топчиновників та НБУ також, зрештою, отримують гроші. Прямісінько на Каймани. Та звісно ж для того, щоб будувати сонячні станції, потрібні статки. І немалі.

А "Промінвест" наразі скручує свої активи в Україні. У II-му кварталі 2019 року він закрив 31 відділення. До кінця року банк припиняє обслуговування платіжних карт MasterCard та роботу з клієнтами — фізичними особами. З 10 грудня припинилось дистанційне обслуговування клієнтів через інтернет.

Основною правовою колізією стало те, що заборона РНБО поширилася на виведення коштів з України на користь пов'язаних осіб.

Ось список санкційних компаній та їхні обмеження. Тут і заборона здійснення держзакупівель, і блокування активів. Все як має бути. А "Промінвест" не може виводити гроші на пов'язаних осіб. Але на не пов'язаних – нібито може.

Перелік санкційних компаній

РНБО, до речі – єдине відомство, яке надало відповіді на запитання. Щоправда, не на всі.

У свою чергу, ані "Укрзалізниця", ані НБУ відповіді на запити не надали. Достеменно нам навіть невідомо, яку ж саме суму заборгувало підприємство і чому там так біснувалися щодо продажу їхнього боргу. Адже яка різниця, кому його віддавати? Утім, можливо, вони самі учасники схеми? Але цього ми, мабуть, ніколи не дізнаємось.

Отже, якщо ви натрапили на факти корупції – телефонуйте на гарячу лінію "СтопКору". Підписуйтесь на наш канал, ставте лайк.

І з прийдешніми вас святами! Все-таки корупція корупцією, офшори – офшорами, а Новий рік – за розкладом! Навіть у Нацбанку святкують це тепле родинне свято у теплому, родинному колі – за 220 000 гривень.

Другие новости