ПоддержатьУкраїнська

Шуфрич обійшов заборону на "колорадські" стрічки

StopCor
StopCor

StopCor

Шуфрич обійшов заборону на 'колорадські' стрічки

Український нардеп Нестор Шуфрич вирішив обійти заборону використання георгіївських стрічок в Україні. У День перемоги він демонстративно поклав на Могилу невідомого солдата стрічки чорного та помаранчевого кольору.

Новину передає "Преса України".

Вчора, 9 травня, в Україні відзначали День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. З цієї нагоди представник партії "За життя" Нестор Шуфрич вирішив висловити протест проти заборони в Україні радянської символіки, а саме георгіївських стрічок.

Український депутат поклав на Могилу невідомого солдата квіти, які були перев’язані двома стрічками, чорною та помаранчевою. Таким чином він уникнув покарання, передбаченого законом. Йдеться про штраф у розмірі від 50 до 150 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Свій вчинок Шуфрич прокоментував.

"Я висловив протест щодо заборони георгіївської стрічки. Я вважаю, що ми не маємо права відмовлятися від символів перемоги. Один з букетів гвоздик, який я сьогодні поклав на Могилу Невідомого Солдата, був перев'язаний чорною і помаранчевої стрічками окремо. Тобто я з повагою поставився до закону, проти якого я категорично виступав, але ніхто мені не заборонить обв'язати букет квітів георгіївською стрічкою", – розповів політик.

Нагадаємо, у 2015 році ВРУ підтримала заборону в Україні радянської символіки. Відповідний закон набув чинності у червні 2017 року.  Так, люди, які носять заборонену символіку, можуть стикнутись зі штрафом. За повторне носіння георгіївської стрічки передбачений більший штраф, у розмірі від 150 до 300 неоподаткованих мінімумів або арешт на 15 діб. Конфіскація символіки передбачена в обох випадках.

В українському законі також зазначено, що винятком є ветерани війни, що мають нагороди з такою стрічкою. Також така символіка може знаходитись у музеях.

Другие новости

Стоимость нового пакета военной помощи от Британии составляет £50 миллионов

Стоимость нового пакета военной помощи от Британии составляет £50 миллионов

Стоимость нового пакета военной помощи Украине Британия передаст ВСУ 120 зенитных пушек Британия передаст ВСУ 120 зенитных пушек, о котором объявил премьер-министр Великобритании Риши Сунак, составляет £50 миллионов