ПоддержатьУкраїнська

Сина Генпрокурора Луценка запідозрили в контрабанді лісу

StopCor
StopCor

StopCor

Сина Генпрокурора Луценка запідозрили в контрабанді лісу

Син Юрія Луценка опинився серед бізнесменів, які торгують українським лісом. Як виявилось, у родини Генпрокурора України виявилось чимало хороших друзів та корисних зв'язків, які допомагають продавати ЄС "дрова", з яких потім роблять меблі.

Новину передає "Преса України".

Журналісти "Наші гроші" та "Бізнес. Цензор" дізнались, що прибутковий "лісовий" бізнес має син Генпрокурора України та "Жінки третього тисячоліття" – Олександр Луценко.

Відомо, що Олександр Луценко є співвласником ТОВ "Грін вейв" і ТОВ "Грандвуд груп", які займаються лісозаготівлею та лісопильним виробництвом. У "Грін вейв" партнером сина Генпрокурора є Віталій Морозюк – директор ТОВ "Бел фам", яка належить Луценку-старшому. У "Грандвуд груп" тим часом трудяться Юрій Соколов, Андрій Горбатюк та Олександр Наумик, які разом з Луценком-молодшим є власниками ще однієї лісопильні в Рокитному Рівненської області. Йдеться про ТОВ "Веар".

За даними видання "Бізнес. Цензор", яке посилається на джерела на митниці, під виглядом дров у Європу з державних лісгоспів лише у першому півріччі було вивезено деревини мінімум на $560,30 млн. Найбільшими експортерами є державні лісгоспи. До слова, Агентство лісових ресурсів України очолює Володимир Бондар – друг Юрія Луценка.

Крім того, колишній виконувач обов'язків голови ДФС Мирослав Продан відзначав, що Юрій Луценко має відношення до контрабанди лісу.

Як повідомлялось раніше, президент Петро Порошенко запропонував дозволити продавати за кордон дрова. Відповідні поправки до закону України 6 вересня прийняла ВРУ. Як відомо, дровами в Україні вважаються колоди до 2 метрів довжини певної якості. За словами експертів, український ліс, з якого можна робити меблі, тепер й відправляється у ЄС під виглядом дров. Однак контрабанду лісу в Україні практикували й раніше, до прийняття поправок.

За попередніми даними, головними покупцями українського лісу є  австрійська компанія Egger. Далі розмістились румунська Kronospan, угорська  Swiss-Krono та польська целюлозна фабрика, яка входить в корпорацію International Paper.

Другие новости