ПоддержатьУкраїнська

Система е-декларування: коли зламають і чи почнеться шоу заново

StopCor
StopCor

StopCor

Система е-декларування: коли зламають і чи почнеться шоу заново

Сьогодні запрацювала система електронних декларацій. На жаль, система була дискредитована ще до її запуску.

Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України видала Атестат відповідності КСЗІ (Комплексна система захисту інформації) для забезпечення легітимного функціонування реєстру електронного декларування з 1 вересня 2016 року. "Недоліки, допущені компанією-розробником, усунені. Держспецзв'язку виконала всі зобов'язання щодо функціонування системи електронного декларування", - заявили там.

Президент Петро Порошенко також анонсував запуск е-декларування. "Запуск системи електронного декларування має відбутися не першого вересня в 00.00, а 31 серпня в 23.59, коли буде урочисто запущена ця програма. Вчора мені повідомили, що сертифікат готовий і сьогодні в кінці дня він повинен бути офіційно вручений представникам Національного агентства з питань запобігання корупції", - сказав Порошенко.

Втім, попри цю заяву у багатьох робота системи викликає серйозні побоювання. Варто нагадати, що після скандалу з відсутністю сертифікації системи е-декларування у програмістів було лише два тижні на виправлення помилок. За словами експертів, насправді вся ця історія з відтермінуванням запуску е-декларування на два тижні не пов'язана з реальними технічними проблемами.

Як повідомила експерт з питань IT Вікторія Власенко, хтось дуже хотів відстрочити старт роботи даної системи. "Жодних дірок у системі там не було. Це підтверджують як у компанії розробника, так і у представників державних органів. Фактично йдеться про формальні претензії, зокрема у документації. Якби там були серйозні проблеми, цих двох тижнів для програмістів не вистачило б. Щоправда, навіщо треба було затягнути на два тижні процедуру запуску е-декларування, незрозуміло", - зазначила вона.

Схоже на те, що епопея з ефективністю системи е-декларування на цьому не скінчиться. Адже вже зараз ця система фактично дискредитована. Варто згадати історію з нібито зламом реєстру міфічними хакерами, про яку минулого тижня повідомили нардепи Антон Геращенко та Іван Вінник. Пізніше стало відомо, що зламу не було, а доступ був отриманий за допомогою внутрішнього ключа та й до того ж у тестову систему. Втім, у всіх у пам'яті закарбувалося, що система реєстру електронного декларування є погано захищеною і може полетіти в будь-який момент.

Можна не сумніватися, що хакерські атаки почнуться мало не одразу після запуску. І якщо система не витримає, скоріше за все, що знайдуться політики, які заговорять про необхідність відключення реєстрів. І шоу почнеться заново…

Джерело: Депо.ua

Автор: Ігор Петренко

Другие новости