ПоддержатьУкраїнська

Снєгирьов про справу Порошенка: «Притягнення до відповідальності колишніх високопосадовців – нормальна світова практика»

Надежда Рогальская
Надежда Рогальская

Редактор, аналитик

Снєгирьов про справу Порошенка: «Притягнення до відповідальності колишніх високопосадовців – нормальна світова практика»

Політичні переслідування чи боротьба з корупцією у вищих ешелонах влади? Про справу Порошенка останнім часом багато говорять як в Україні, так і за кордоном. Однак її надмірно політизують, вважає воєнний експерт, співголова ГІ «Права справа» Дмитро Снєгирьов.

 Офіс Генпрокурора оскаржив запобіжний захід Порошенку Фото: Reuters

Справу Порошенка політизують із подачі самого експрезидента та Віктора Медведчука. Хоча рішення щодо запобіжного заходу мало б бути виваженим і передусім відповідати букві закону. Про це заявив співголова ГІ «Права справа» Дмитро Снєгирьов у прямому ефірі телеканалу LIVE.

«Ухваленню запобіжного заходу щодо Порошенка передували тривалі дебати, спричинені низкою розбіжностей суто юридичного характеру. Рішення мало прийматися виважено, тому суддя, швидше за все, виходив саме з цього. Я не є представником суддівського корпусу та не був присутній у нарадчій кімнаті, але не вбачаю тут жодного заполітизованого процесу», – прокоментував Снєгирьов триденне засідання Печерського райсуду.

За його словами, рішення у будь-якому випадку мало базуватися на українському законодавстві. При цьому сторона обвинувачення наполягала на ув’язненні із можливістю внесення застави в 1 млрд грн.

Хто політизує справу Порошенка?

«Інший бік питання, що ця справа політизується. Причому як Медведчуком, так і Порошенком. На момент, коли власне виносилася підозра Медведчуку, чомусь не лунали заяви з боку симпатиків Петра Олексійовича, що ця справа носить винятково політичний характер», – наголосив експерт.

 Дмитро Снєгирьов (з правого боку) в студії телеканалу LIVE Фото: скриншот

Аналітик також зауважив, що притягнення до кримінальної відповідальності колишніх чиновників, якщо для цього дійсно є підстави, – нормальна загальносвітова практика.

«Згадаймо і Саркозі, й італійський досвід, філіппінський досвід. У тій же сусідній Молдові наразі експрезиденту Додону винесли звинувачення у розкраданні 12 мільйонів. І він так само заявляє, що це – політичне переслідування. Але немає пікетів. Немає заяв, що він буцімто недоторканий. Він чудово розуміє, що він такий самий громадянин Молдови, як решта інших. І що він має відповідати згідно з буквою закону», – додав він.

Натомість, за словами Снєгирьова, в Україні прихильники Петра Олексійовича стверджують, що колишній президент має бути поза правосуддям.

«Тобто дайте гарантії недоторканості – і ми знімаємо питання щодо можливої ескалації всередині українського суспільства. Мене дивує, що паралельно лунають заклики об’єднуватися. Тобто ви спочатку тиснете, а потім пропонуєте політичне об’єднання? Для мене це – нонсенс», – підкреслив співголова ГІ «Права справа».

Нагадаємо:

  • 19 січня Печерський районний суд Києва прийняв рішення відпустити експрезидента Петра Порошенка під особисте зобов’язання.
  • Пізніше генеральний прокурор України Ірина Венедіктова заявила, що Офіс Генпрокурора подасть апеляцію на рішення суду щодо експрезидента. Прокурори продовжують наполягати на запобіжному заході Порошенку у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 1 млрд гривень.
  • Тим часом в Україні та поза її межами говорять про повернення «методів Януковича». Шведський дипломат Карл Більдт написав у твіттері, що його насторожують спроби ув’язнити політиків. А експертка аналітичного центру досліджень міжнародної політики Мелінда Гарінг назвала суд над Порошенком та пов’язані з ним події вибірковим правосуддям.

Другие новости