ПоддержатьУкраїнська

Справа про позбавлення бізнесмена Коболєва українського громадянства ставить під сумнів європейський вибір України

StopCor
StopCor

StopCor

Справа про позбавлення бізнесмена Коболєва українського громадянства ставить під сумнів європейський вибір України

Факт позбавлення бізнесмена В'ячеслава Коболєва українського громадянства ставить під загрозу засади демократії та свободи громадян в Україні.

Окрім того, процедура скасування громадянства ставить під сумнів європейський вектор розвитку України. Таких висновників дійшли експерти, які проаналізували усі складові у гучній справі. Фахівці упевнені, що це дуже небезпечний прецедент, який потребує особистого втручання президента Порошенка як Гаранта Конституції.

"Вячеслав Коболєв, який виступає ключовим свідком у гучній міжнародній справі про вкрадений мільярд з держбюджету Молдови. став жертвою протистояння двох олігархічних груп", зазначають експерти. За їхніми даними, у ході конфлікту еліт у країні відсторонили прем'єр-міністра Володимира Філата. А за владу бореться потужний молдавський олігарх, віце-спікер парламенту та лідер Комуністичної партії Влад Плахотнюк.

За інформацією очільниці МЗС Молдови Наталії Герман, бізнесмена фінансує російська влада. Після демаршу Філата позиції і вплив комуністичної партії посилились. Саме ж затримання Коболєва співпало з його намірами надати відкрите інтерв'ю молдавським журналістам у справі про зникнення мільярду з держскарбниці країни.

За даними медійників, Коболєв хотів розповісти про персональну причетність Плахотнюка до цієї скандальної оборудки. Однак саме після запрошення журналістів в Україну, Коболєва раптово арештували та ізолювали. За словами очевидців, під час затримання до Коболєва застосовували фізичну силу, хоча він не чинив жодного спротиву. Порушення процедури затримання, однобоке висвітлення ситуації у ЗМІ, наштовхує експертів на політичне замовлення у цій справі та розправу з невигідним для молдавських можновладців свідком.

За даними джерел у прокуратурі, надшвидке затримання Коболєва пов'язане з особистою зацікавленістю української владної еліти, яка бізнес інтересами пов'язана з Плахотнюком, у цьому питанні. За даними свідків, формальним приводом для цього стала відсутність заяви громадянина за формою №1 про видачу паспорта. Такі заяви від кожного українця перебувають у сфері відповідальності ДМС. У ГПУ не зважили на той факт, що паспорт був виданий після розвалу СРСР.

За ним Коболєв отримав ідентифікаційний код та закордонний паспорт. У ГПУ та СБУ вважають документ фальшивкою саме через відсутність цієї заяви. Хоча, обурюються журналісти, за цим принципом можна оскаржити громадянство будь-кого з українців, і в Нагадаємо, Коболєв виступає ключовим фігурнатом надважливої антикорупційної справи для Молодови. Розкриття оборудки про зникнення мільярда державних коштів може підірвати авторитет багатьох молдавських політиків, серед яких і олігарх Плахотнюк.

Масштаб відмитих коштів та резонансність привернула до справи увагу ФБР. Додамо, що свого часу Коболєв придбав у Плахотнюка перспективне підприємство. Останній, зрозумівши, що активи проданої компанї зростають надшвидкими темпами, вирішив рейдерським шляхом повернути власність. Для цього бізнесмен натравив на людей з оточення Коболєва криміналітет. Через Європейські суди Коболєв вгамував бізнес-опонента. На знак примирення сторони підписали меморандум.

Другие новости