ПоддержатьУкраїнська

Стало відомо, хто стоїть за сумнівними кадровими призначеннями до АПК

StopCor
StopCor

StopCor

Стало відомо, хто стоїть за сумнівними кадровими призначеннями до АПК

На тлі епідемії коронавірусної хвороби в Україні аграрні питання відійшли на другий план – навіть поспіхом прийнятий парламентом закон про обіг землі не спричинив того розголосу, який неминуче виник би торік. Утім, проблеми, від яких потерпає галузь, нікуди не поділися. Хто «рулить» тіньовими процесами в АПК, та чи не чекає на послаблену карантином Україну нова криза – продовольча? Аналітики «СтопКору» підготували серію викривальних матеріалів.

 Ілюстрація: СтопКор

«СтопКор» уже неодноразово писав про болючу ситуацію у вітчизняному агросекторі, коли після реорганізації МінАПК більшість ефективних державних підприємств були позбавлені керівників колишнім міністром економіки Миловановим та його заступником Висоцьким. Натомість виконувачами обов’язків директорів призначили старих корупціонерів із когорти часів Януковича, які досконало володіють майстерністю «схематозів» і виведення державних коштів.

І звільнення Милованова разом із всією «командою Гончарука», на жаль, проблему не вирішило. Оскільки у нового очільника Мінекономрозвитку, вочевидь, до проведення прозорих конкурсів у системі АПК руки не доходять, а «рулити» сільськогосподарським напрямком у відомстві продовжує той же Тарас Висоцький.

Натхненником та ідеологом кадрової політики та усіх господарських процесів реорганізованого МінАПК представники медіа вважають засновника «Українського клубу аграрного бізнесу» (УКАБ) Алекса Ліссітсу. Саме його у ЗМІ називають чинним «сірим кардиналом» галузі та навіть «тіньовим аграрним міністром».

 Алекс Ліссітса Фото: BrandStory

Нагадаємо, Олексій Миколайович Лисиця, який після кількох років проживання за кордоном офіційно змінив ім’я на західний манір, має ступінь PhD Берлінського університету ім.Гумбольдта з аграрної економіки.

Свою кар’єру в агробізнесі пан Ліссітса почав із посади провідного наукового співробітника Інституту аграрного розвитку країн Центральної та Східної Європи у Німеччині.

У 2006-2007 році був гендиректором Української аграрної конфедерації, а у 2007-му заснував УКАБ і тоді ж поза штатом консультував міністра аграрної політики України Юрія Мельника та був радником голови парламентського комітету з питань агрополітики та земельних відносин.

З травня 2013 року є генеральним директором агрохолдингу «Індустріальна молочна компанія» (ІМК).

У публічному просторі Алекс Миколайович відомий як адепт штучного м’яса, легалізації медичного канабісу та земельної реформи.

«Земельна реформа давно назріла, адже більш ніж 10 мільярдів гривень щороку українська держава втрачала за відсутності ринку землі на якихось так званих трансакційних витратах, а просто кажучи — на відкатах і на якихось інших поборах, які існували в українському бізнесі», – стверджує пан Ліссітса.

Утім, публічна начебто антикорупційна позиція аграрія не досить добре корелює з більш ніж сумнівними призначеннями в секторі, реалізованими через колишнього партнера пана Ліссітси за КSE – Тимофія Милованова. Останнього у 2019-му призначили на посаду очільника об’єднаного Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, й одразу після цього галузь почало лихоманити від так званого «кадрового перезавантаження».

 Тимофій Милованов Ілюстрація: СтопКор

Зокрема, під гаслом боротьби з корупцією пан Милованов змістив керівника найефективнішого держтрейдера – голову правління ПАТ «Аграрний фонд» Андрія Радченка, на заміну якому в міністерстві почали готувати людину з орбіти Льовочкіна.

Одним із імовірних кінцевих претендентів на посаду медійники називали бізнесмена Геннадія Супіханова, який зареєстрував свою декларацію як учасник конкурсу. Пан Геннадій – син колишнього міністра аграрної політики часів «пізнього» Кучми Бориса Супіханова. Останній свого часу також був невиконавчим директором у компанії «Агротон», до топменеджерів якої входив і чинний «агрокардинал» Ліссітса.

На думку аналітика аграрного ринку Івана Киричевського, завданням заступника міністра Тараса Висоцького було організувати фіктивний конкурс на посаду очільника «Аграрного фонду». А підбір реальних кандидатів і статистів узяв на себе власне Алекс Ліссітса.

Інсайдери подейкують, що багатоходівка із можливим призначенням Супіханова-молодшого до «Агрофонду» могла бути частиною ретельно спланованої Ліссітсею операції з усунення Тимофія Милованова: розуміючи нестійкість позицій останнього, пан Алекс буцімто розпочав активну кампанію з його дискредитації і просування на посаду міністра економіки власної креатури – Тараса Висоцького.

 Тарас Висоцький Фото: Агропортал

«Зверніть увагу: в усій кампанії, розгорнутій Ліссітсею проти Милованова, немає жодного поганого слова про його заступника – Тараса Висоцького. Звісно, Ліссітса не міг умисно не заплямувати й себе, щоб відвести підозри Милованова. Але він уже легко віджартувався від статусу «сірого кардинала АПК», виставивши на своїх сторінках фото в рясі», – пише Телеграм-канал Insider.

Та якими б не були підводні течії співпраці пана Алекса з Миловановим та Супіхановим, можна констатувати один чіткий факт: бізнесмен із сумнівними зв’язками та лоббіст олігархів Ліссітса мав суттєвий вплив на кадрові рішення та фінансові потоки АПК за попереднього складу уряду та продовжує чинити його вже за нового міністра.

Чекайте на наші нові публікації, далі буде тільки цікавіше.

Другие новости