ПоддержатьУкраїнська

Тепер офіційно: Байден переміг на виборах президента США

StopCor
StopCor

StopCor

Тепер офіційно: Байден переміг на виборах президента США

Колегія виборників 14 грудня підтвердили перемогу демократа Джо Байдена на виборах президента США. За нього віддали 306 голосів виборників.

 Фото: Reuters

Про це пише Радіо.свобода з посиланням на APA.

У своєму зверненні до країни в понеділок увечері обраний президент Джо Байден закликав американців до єднання і заявив про перемогу демократичного процесу.

«Тепер ми знаємо, що ніщо – ані пандемія, ані зловживання владою – не може загасити полум’я демократії. Настав час перегорнути сторінку, об’єднатися, залікувати рани», – наголосив Байден і додав, що у виборах взяла участь рекордна кількість американців, 155 мільйонів, і подякував владі штатів і працівникам виборчих дільниць за успішне проведення виборів.

Водночас Джо Байден розкритикував спроби виборчого штабу Дональда Трампа і його прихильників оскаржити результати виборів у судах різних інстанцій. Він оцінив як відмову поважати верховенство закону відкинутий Верховним судом 11 грудня позов генерального прокурора Техасу із закликом визнати незаконними результати голосування в чотирьох штатах.

Голосування колегії виборників зазвичай вважається формальною процедурою, але цього разу воно набуло додаткового значення через твердження Трампа про масштабні фальсифікації під час листопадового загальнонаціонального голосування.

Уже кілька тижнів результати підрахунку голосів показували, що Байден отримав 306 голосів виборників за потреби 270.

Як повідомляв “СтопКор” раніше, у світі зафіксовано майже 73 мільйона випадків COVID-19.

Другие новости