ПоддержатьУкраїнська

Терористи заявили, що Україна пішла на діалог: що стоїть за черговим інформаційним вкиданням

Дмитрий Снегирев
Дмитрий Снегирев

Политолог, военный эксперт

Терористи заявили, що Україна пішла на діалог: що стоїть за черговим інформаційним вкиданням

За даними ZN.UA, «представники» окупантів районів Донеччини та Луганщини Наталія Ніконорова та Владислав Дейнего звернулися до спецпредставника чинного голови ОБСЄ в Україні та у Тристоронній контактній групі посла Мікко Кіннунена з листом, у якому стверджують, що Україна зобов'язалася до засідання ТКГ 8-9 лютого відреагувати на «пропозиції» терористів щодо врегулювання ситуації на сході України. В Офісі Президента України цю інформацію заперечують.

 Що стоїть за інформаційним вкиданням з боку окупантів Ілюстрація: СтопКор

Річ у тім, що тристоронні перемовини в рамках «Мінська» включають Україну, Росію та ОБСЄ. Жодних інших суб'єктів у ТКГ немає. Представники терористів присутні лише в підгрупах. Тож говорити про якісь їхні пропозиції, обговорювати їхню «дорожню карту» – це грати на суб'єктивізацію квазіутворень та виводити ситуацію на рамки прямих переговорних процесів між Києвом, Донецьком та Луганськом. Чого, до речі, прагне Москва.

На мою думку, ми бачимо явно контрольоване вкидання інформації – напередодні чергового засідання ТКГ, а також запланованих на лютий зустрічей радників голів нормандського формату, візитів в Україну глав МЗС Франції та Німеччини, французького президента Емануеля Макрона та нового канцлера Німеччини.

 Нормандська зустріч Фото: Mikhail Metzel / Contributor

Нагадаю, що Німеччина та Франція входять до нормандського формату. Як і Україна із Росією.

Вкидаючи цю інформацію (про те, що глава Офісу Президента Андрій Єрмак, який представляє Україну на переговорах радників голів НФ у січні, нібито погодився до наступної зустрічі розглянути «дорожню карту» терористів), російські спецслужби переслідують кілька цілей.

Перша – дестабілізація ситуації усередині України. Розгортання інформаційної кампанії щодо можливої «зради» у вищому політичному керівництві.

Друга – можливість звинуватити Україну у блокуванні роботи ТКГ та нормандського процесу. Нібито Кремль зробив пропозицію щодо врегулювання ситуації, а вона була заблокована офіційним Києвом. Який уже не раз чітко заявляв – прямих переговорів із Луганськом та Донецьком не буде.

Ну, а те, що подібні вкидання терористів публікують українські ЗМІ, ще раз порушує питання про інформаційну гігієну.

І не тільки. Тому що подібним чином українські медіа стають інструментом впливу російських спецслужб у проведенні інформаційно-психологічних операцій у нашій країні. І я згоден із радником Єрмака Подоляком, який пояснив таку публікацію у ZN.UA бажанням хайпанути. На жаль, на темі українсько-російського конфлікту багато хто намагається пропіаритися.

Другие новости

Студентам Киевщины рассказали о путях разоблачения коррупции в настоящих реалиях и профилактике ее проявлений

Студентам Киевщины рассказали о путях разоблачения коррупции в настоящих реалиях и профилактике ее проявлений

Студентам рассказали о том, как бороться с коррупцией и обсудили главную тему встречи "Актуальные вопросы разоблачения и профилактики коррупционных проявлений в сегодняшних реалиях"