ПоддержатьУкраїнська

Троє колишніх беркутівців хочуть повернутися в Київ, але бояться – адвокат

StopCor
StopCor

StopCor

Троє колишніх беркутівців хочуть повернутися в Київ, але бояться – адвокат

Троє колишніх беркутівців, які сьогодні перебувають на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, можуть повернутися в Київ, але нині у них виникли проблеми з паспортами. Про це повідомив їхній адвокат Ігор Варфоломєєв.

Відомо, що мова йде про Павла Аброськіна та Сергія Зінченко, які перебувають зараз в "ДНР", та Олега Янішевського, який знаходиться в окупованому Луганську.

"У Сергія Зінченка там фотокартка взагалі — ще коли він отримував паспорт в 16 років. І він зараз недійсний. І потім питання виїзду — були складнощі і у Сергія з Олександром", — сказав адвокат "Громадському радіо"

Варфоломєєв, відповідаючи на запитання журналіста, зазначив, що в ексберкутівців дійсно є побоювання того, що може відбутися повторний арешт. Цю ж тезу підтвердив адвокат, поінформований у питаннях обміну утримуваними, Валентин Рибін.

Правозахисники додали, що Сергій Тамтура та Олександр Маринченко, які вже повернулися до Києва, до обміну мали легкий запобіжний захід – домашній арешт, на відміну від інших.

Варфоломєєв також нагадав, що усі п'ятеро колишній представників спецпідрозділу "Беркут" свідомо не прагнули обміну, про що й повідомляли в залі суду. Адвокат додав, що погодилися на пропозицію вони лише в інтересах держави.

"Була умова така: або всі, або ніхто", — зазначив правозахисник.

Раніше повідомлялося, що ексберкутівці Олександр Маринченко та Сергій Тамтура, які повернулися в Київ після обміну утримуваними особами в ОРДЛО, залишаються підсудними.

Другие новости