ПоддержатьУкраїнська

У Європарламенті Україну похвалили за швидкий прогрес

StopCor
StopCor

StopCor

У Європарламенті  Україну похвалили за швидкий прогрес

Україна досягла позитивних результатів у питання децентралізації влади швидше, ніж деякі інші країни Європи. Це означає, що громадяни держави іще швидше отримають більш якісні умови життя. Про це заявив очільник Департаменту демократичного врядування Генерального директорату з питань Ради Європи Даніель Попеску.

Новину передає "Преса України".

"Децентралізація є складною реформою, але водночас у Раді Європи вірять, що децентралізація є також однією з найуспішніших реформ в Україні. Ви досягли значного прогресу набагато швидше, ніж деякі інші європейські країни у цьому процесі. Звичайно, ще багато роботи попереду. Децентралізація не є самоціллю, вона покликана сприяти тому, щоб люди отримували послуги вищої якості, а також вона має сприяти підвищенню якості життя людини", – сказав Попеску.

Також євродипломат зазначив, що задоволений опитуванням українців стосовно децентралізації З його слів, у державі дуже сильна підтримка населення, адже майже 60% опитуваних підтримали ідею передачі значних повноважень та бюджетів від державних органів органам місцевого самоврядування.

Свою думку щодо децентралізації в Україні висловив і професор кафедри соціології Національного університету "Києво-Могилянська академія" Володимир Паніотто. Він зауважив, що у порівнянні з минулими роками усе більше українців почали підтримувати ідею децентралізації.

"Більшість населення України вважає потрібною реформу децентралізації в Україні. У 2015-2016 роках частка тих, хто вважає реформу потрібною, зросла з 60% до 64%. А зараз трохи знизилась, але не суттєво – до 58%. Також протягом 2015-2016 років зросла з 19 до 46% частка населення, яке відзначає зміни на краще у своєму населеному пункті", – акцентував Володимир Паніотто.

Нагадаємо, днями експерти Київського міжнародного інституту соціології та центру "Соціальні індикатори" провели опитування громадян України стосовно децентралізації влади. Замовником дослідження стала Програми Ради Європи "Децентралізація і територіальна консолідація в Україні" у співпраці та координації з експертами Ради Європи, фахівцями з питань місцевого самоврядування та Мінрегіоном України.

Другие новости