
Усі стали. У столиці та під Києвом не працює жодна точка незаконного видобутку піску. На об’єктах не відбувається намив та активні роботи. Про це свідчать дані громадського моніторингу ГО «Стоп корупції».
«Це результат багаторічної боротьби громадських активістів із піщаними браконьєрами. Це результат співпраці активістів із правоохоронними органами. Наразі справи щодо незаконного видобутку піску на розгляді у ДБР. Детективи ретельно вивчають, визначають причетних до розграбовування державних надр та вставновлюють суми збитів, які нелегали завдали місцевим бюджетам. Ми понад три роки ведемо постійну боротьбу із браконьєрами. Нашим колегам погрожували фізичною розправою, завдавали тілесних ушкоджень, відбирали особисті речі, трощили техніку та навіть машини», – розповідає керівник правозахисного блоку ГО «Стоп корупції» Ігор Бондарчук.
На початку 2019 року у київській промзоні на Видубичах, де орудувало ТОВ «Мостобуд», на активістів напала так звана охорона точки. Борців із нелегалами задули в обличчя газом, жорстоко побили та завдали численних травм. Тоді постраждав наш колега, учасник АТО, який цілим і неушкодженим повернувся з передової, і отримав травми у мирній столиці.
В Олександра Золотнюка був вибитий зуб, провали в пам‘яті та забої. Напередодні він отримав відзнаку президента України за участь в антитерористичній операції.


У тій гучній справі, розслідування якої на контроль взяло навіть посольство США, фігурувало 9 осіб.
Серед підозрюваних скандально відомий столичний рекетир Михайло Бурда, який уже відбував покарання за вимагання грошей з підприємців. У столиці був оголошений план «перехоплення». Бурду оголосили у розшук.
Ще одна точка видобутку піску заплямована кров‘ю громадських активістів.
Постраждалі журналісти доб‘ються кримінального покарання для браконьєра Ігоря Чупринського та звільнення його дружини з ГПУ за спроби тиску на суд у справі чоловіка.
У 2016 році у селі Шпитьки журналіст «СтопКору» Павло Янцен отримав травму голови та носа під час зйомок конфіскації спецтехніки на точці з нелегального видобутку піску в селі Шпитьки Києво-Святошинського району.


Нападник Чупринський понад два роки намагається уникнути покарання та тисне на слідство і суд через свою дружину – працівницю ГПУ.
«На рахунках громадських активістів – конфіскавовані земснаряди, тони піску. Ми проводили акції протесту через незаконний видобуток на самих точках та під поліцією, прокуратурурою. Ми вимагали покарання для браконьєрів і відкриття кримінальних справ», – додає Ігор Бондарчук.
Також у ході громадського моніторингу активісти встановили, що пісок для будівництва Окружної дороги під Вишгородом закуповують у фірми, яка займається нелегальним видобутком надр. У компанії «Еко буд трейд» – генпідрядника будівництва розв‘язки під Вишгородом, –підтвердили співпрацю із браконьєрами.
На всіх етапах викриття нелегальних об‘єктів команда ГО «Стоп корупції» співпрацювала із Держгеонадрами та ГПУ, водною поліцією, ходила у спільні рейди.
Ми продовжуємо моніторинг. Про факти нелегального видобутку піску та надр повідомляйте на нашу гарячу лінію.