ПоддержатьУкраїнська

У Мінінфраструктури ліквідують антикорупційне управління

StopCor
StopCor

StopCor

У Мінінфраструктури ліквідують антикорупційне управління

Боротьбу з корупцією на всіх щаблях президент Зеленський та його команда називають одним із власних пріоритетів. Та для Мінінфраструктури ця тема є черговим лакмусовим папірцем. Чому відомство Владислава Криклія діє всупереч антикорупційному курсу держави? Як стало відомо "СтопКору" з власних інсайдерських джерел, 13 лютого міністр затвердив документ, що фактично знищує підрозділ, відповідальний за виявлення і запобігання корупції.

Докладніше про це – в ексклюзивному розслідуванні Христини Кришихи:

https://youtu.be/GCktlz418Pw

Йдеться, зокрема, про численні звільнення досвідчених фахівців з аудиту й запобігання корупції та заміну їх новими працівниками, що не мають досвіду роботу в галузі. Причому кадрові ротації відбуваються часом зі значними порушеннями.

Ексначальник управління внутрішнього аудиту В’ячеслав Никифоров згадує: під час його перебування у відпустці обов’язки керування управлінням поклали на головного спеціаліста, який до цього жодного дня не працював у галузі. І це попри наявність заступника голови управління, призначеного на посаду за підсумками конкурсу.

Ексначальник управління внутрішнього аудиту Мінінфраструктури В’ячеслав Никифоров

Загалом за останні пів року з управління звільнились щонайменше 4 особи. У нових працівників, що приходять на їхні місця, досвід профільної роботи відсутній.

Зауважимо, що до цього згадані підрозділи навпаки всіляко посилювали для проведення ефективних перевірок і виявлення різноманітних порушень. Зокрема, в Мінінфраструктури ще у 2016 році вперше було створено Управління запобігання корупції та внутрішніх розслідувань – так зване управління "Антикор".

Згідно із затвердженим у 2016-му Положенням, Управління запобігання корупції, внутрішніх розслідувань та державного фінансового моніторингу Міністерства інфраструктури України є самостійним структурним підрозділом апарату МІУ, до складу якого входять відділ запобігання та виявлення корупції, відділ внутрішніх розслідувань та сектор державного фінансового моніторингу.

Положення про Управління запобігання корупції, внутрішніх розслідувань та державного фінансового моніторингу Міністерства інфраструктури України

Працівники та керівництво Управління запобігання корупції та внутрішніх розслідувань у жовтні 2019 року пройшли навчання в Школі антикорупційних уповноважених та отримали відповідні сертифікати. Загалом управління нараховувало 17 працівників і проводило до 3-5 перевірок за квартал.

Підрозділ займається, зокрема, проведенням спецперевірок і службових розслідувань стосовно працівників апарату міністерства, виявленням можливого конфлікту інтересів та питаннями декларацій про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру.

Працівники й керівництво Управління запобігання корупції та внутрішніх розслідувань із сертифікатами Школи антикорупційних уповноважених

Як свідчать кадрові пертурбації на рівні управлінь МІУ, після приходу до міністерського керма Владислава Криклія підрозділи, які займаються службовими перевірками, вочевидь, стали непотрібні.

Адже до структур відомства з подачі міністра масово призначаються виконувачі обов’язків керівників з корупційним шлейфом, кандидатури яких ніяк не могли б пройти відповідну перевірку і бути узгоджені з антикорупційним управлінням. Йдеться, зокрема, про подання на розгляд Кабміну скандально відомого Дмитра Падакіна, який є фігурантом щонайменше трьох кримінальних справ.

Тож для початку новий міністр усунув Управління запобігання корупції від обов’язкового візування кадрових призначень. А згодом затвердив документ, що взагалі паралізує роботу підрозділу.

Як нам стало відомо з власних джерел, за новим штатним розписом, ухваленим 13 лютого 2020 року, Управління запобігання корупції та внутрішніх розслідувань понижено до сектору з 4-х співробітників, які просто фізично не зможуть охопити весь спектр повноважень та обов’язків, що покладаються на підрозділ.

Отже, управління запобігання корупції та внутрішніх розслідувань було фактично ліквідовано, а до управління аудиту призначили осіб, яких важко назвати професіоналами у галузі.

Про скорочення вже попереджені працівники МІУ, проте публічно цю інформацію очільники відомства не розголошують. Зокрема, на офіційному сайті міністерства вказано чисельність спеціалістів – 11 осіб. А зазначений штатний розпис є закритим документом, який не оприлюднюють. Тож усе відбувається тишком-нишком, під грифом секретності.

Скрин з офіційного сайту Міністерства інфраструктури

Зауважимо, що всі кадрові ротації в міністерстві відбуваються виключно за погодженням з державним секретарем – Андрієм Галущаком, до кола посадових обов’язків якого входить залучення і збереження фахівців у відомстві.

Утім, сам пан Андрій, вочевидь, не зацікавлений у боротьбі з корупцією і виявленні порушень у міністерстві. Як стало відомо редакції "СтопКору", цього року у службовому кабінеті пана Галущака проводили обшуки працівники ДБР. За наявною у журналістів інформацією, Бюро підозрює групу службових осіб Міністерства інфраструктури у розтраті державних коштів і незаконному збагаченні.

У який спосіб усе це стикується з державною антикорупційною політикою, яку декларує нова влада? Чому старі корупціонери почуваються у міністерських коридорах як риба у воді, натомість фаховим аудиторам і сертифікованим спеціалістам у сфері запобігання корупції вказують на двері?

Підписуйтесь на наш Youtube-канал, щоб не пропустити другий випуск розслідування.

Другие новости

'Доверенные' швеи и партия 'Евросолидарность': тайны закарпатской фирмы, которая обшивала российских спортсменов

"Доверенные" швеи и партия "Евросолидарность": тайны закарпатской фирмы, которая обшивала российских спортсменов

Кто стоит за предприятием, которое шило зимние куртки для национальной команды по лыжному спорту страны-агрессора, и при чем здесь итальянский бизнесмен и местная депутат?