ПоддержатьУкраїнська

У Саудівській Аравії заарештовані десятки принців та високопосадовців, яких підозрюють у корупції

StopCor
StopCor

StopCor

У Саудівській Аравії заарештовані десятки принців та високопосадовців, яких підозрюють у корупції

У Саудівській Аравії заарештували десятки принців та колишніх урядових міністрів. Серед затриманих відомий мільярдер – принц Алвалід бін Талал.

Новину передає "Преса України".

Саудівська Аравія взялась за корупціонерів країни. В ході так званого рейду у суботу, 4 листопада, антикорупційний комітет Ер-Ріяду, який очолює принц Мохаммед бен Салман, було затримало десятки осіб високого рангу. Серед них 11 представників королівської сім'ї та десятки екс-міністрів.

Наразі органи безпеки не дають конкретних коментарів ЗМІ з приводу широкомасштабної кампанії. За попередніми даними, уряд Саудівської Аравії раніше заявив, що антикорупційний комітет має право видавати ордер на арешт, накладати обмеження на поїздки та заморожувати банківські рахунки. Він також може відслідковувати кошти, перешкоджати їх передачу, а також ліквідовувати активи.

Як зазначається, антикорупційний комітет був створений у зв'язку зі "схильністю деяких людей до зловживань, зокрема ставлячи особистий інтерес вище суспільних". Крім того, він був створений у зв'язку з виявленням фактів розкрадання держкоштів.

Громадяни Саудівської Аравії вже давно скаржаться на нестримну корупцію в уряді та розкрадання державних коштів людьми, які знаходяться при владі. Тим часом Крістіан Коутс Ульріксен, представник Інституту громадської політики ім. Джеймса А. Бейкера III в Університеті Райса, заявив, що ці арешти можуть мати й інші цілі. За його словами, не виключено, що Мухаммед бен Салман, наслідний принц Саудівської Аравії, як лідер налаштований залишитися при владі протягом десятиліть, тому він й встановлює свої правила та позбавляється конкурентів.

Другие новости