ПоддержатьУкраїнська

Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН

StopCor
StopCor

StopCor

Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН

Петро Порошенко заявив, що Міжнародний суд ООН дасть оцінку протиправним діям Росії. Так, Україна подала позов у справі про збитий МН17. Президент очікує, що суд змусить Кремль відповісти за свої злочини.

Новину передає "Преса України".

Сьогодні, 12 червня, український президент Петро Порошенко повідомив про подання позову проти Росії до Міжнародного суду ООН. Зокрема за порушення Монреальської конвенції 1971 року та Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму. Про це він написав на своїй сторінці у соцмережі.

"Дуже символічно, що Міжнародний суд ООН визначив саме 12 червня – День Росії – для подачі Меморандуму у справі України проти Росії про порушення Міжнародної конвенції про заборону фінансування тероризму та Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм расової дискримінації", – додав президент.

Нагадаємо, міжнародні експерти заявили, що малайзійський літак МН17 був збитий у 2014 році у небі над Україною російським комплексом "Бук". Крім того, стало відоме ім’я російського офіцера, який перекинув установку на Донбас.

За словами Порошенка, такий хід подій свідчить про те, що "за всі свої протиправні дії РФ повинна нести відповідальність".

"Весь світ переконує Росію визнати неправомірність своїх дій і забратися з окупованих районів Донбасу і Криму. Поки ж Росія і далі вперто бреше, що це не вони окуповували українські землі, привезли Бук, яким збили МН-17, завезли Гради, яким обстріляли мирних жителів Маріуполя, Краматорська та Авдіївки та блокпост у Волновасі. Посадові особи РФ вперто брешуть, що не вербували терористів, які вчиняли вибухи в Одесі, Харкові та Києві. Брешуть і про те, що не виживають українців і кримських татар з Криму, дискримінуючи їх в умовах окупації", – додав Порошенко.

Він особливо наголосив, що подолати брехню допоможе Міжнародний Суд ООН.

Другие новости