ПоддержатьУкраїнська

Україна та США проведуть розвідполіт над територією Росії

StopCor
StopCor

StopCor

Україна та США проведуть розвідполіт над територією Росії

Україна спільно зі США інспектуватиме Росію з неба. Запланований спостережний політ проведуть до кінця поточного року.

Новину повідомляє "Преса України".

Керівник Генштабу ЗСУ Андрій Гудзь заявив, що Україна здійснить повторний спостережний політ над Росією. На цей раз разом зі США. Мета сторін – проконтролювати військову діяльність країни-агресора. Гудзь нагадав, що українська сторона вже здійснювала схожі польоти в рамках Договору з відкритого неба. Зокрема, спільно з Канадою, Швецією та США.

"До кінця року заплановано проведення ще одного спостережного польоту зі Сполученими Штатами Америки", – додав він.

Керівник Генштабу ЗСУ пояснив, що спостережні польоти над сусідньою державою є необхідними, адже Москва систематично порушує міжнародні договори. Крім того, у РФ не надають всю інформацію, зокрема про переміщення своїх військових та техніки. Як повідомлялось раніше, після військових білорусько-російських навчань, які пройшли у Білорусі, президент РФ Володимир Путін вирішив залишити там близько шести тисяч військовослужбовців.

До слова, Договір з відкритого неба підписали 34 країни для сприяння прозорості у військовій діяльності. Якщо країна-учасниця договору здійснює спостережний політ над іншою країною, вся інформація, включаючи фото, зібрана під час такого інспектування, стає доступною для всіх учасників договору.

Другие новости