ПоддержатьУкраїнська

"Депутати майже не працювали в жовтні. Якість роботи ВРУ падає", – експерт

StopCor
StopCor

StopCor

'Депутати майже не працювали в жовтні. Якість роботи ВРУ падає', – експерт

Комітет виборців України проаналізував роботу депутатів в жовтні. Результатами з нами поділився аналітик Комітету виборців України Денис Рибачок.

Про це інформує "Діалог.UA", посилаючись на "Громадське радіо".

"В цілому Комітет виборців України проводить щомісячний моніторинг того, як народні депутати відвідують і голосують на пленарних засіданнях Верховної Ради. Черговий зріз ми робили за підсумками жовтня і побачили цікаву тенденцію.

На засіданнях Верховної Ради в жовтні було зареєстровано 318 народних депутатів з 422-х, що є найгіршим показником за 2017-й рік. Основне пояснення цьому лежить в тому, що в жовтні політичне життя держави сильно перемістилася з Верховної Ради на вулицю. Тобто мітинг під Верховною Радою значною мірою спровокував ситуацію, яку ми отримали. Банально кажучи, частина депутатів активно брала участь в мітингах і протестах, тому прогуляла частину засідань Верховної Ради", – розповів він.

"Друге пояснення в тому, що в цілому в жовтні, як і у вересні, депутати розглядали не надто цікаві для себе питання з внесенням поправок до низки законів. Ми можемо згадати судову реформу, яка затягнулася на 4-5 днів, народні депутати за це час розглядали більш як 1000 поправок, те саме стосується і медичної реформи, за якою депутати розглядали 900 поправок. І тільки 80 народних депутатів брали участь в голосуванні за поправки, інших нардепів там не було.

Це показує, що на зараз народні депутати VIII скликання не навчилися працювати в форматі рутинної парламентської роботи, щоб місяцями розглядати правки. Їм це не цікаво, їм краще раз прийти й за щось проголосувати", – розповідає Рибачок.

Експерт назвав депутатів, які пропустили абсолютно все засідання в жовтні.

"Це члени "Опозиційного блоку" Євген Бакулін і Вадим Рабинович, позафракційні – Дмитро Ярош та В'ячеслав Костянтиновський, а також нардепи-втікачі Олександр Онищенко та Сергій Клюєв.

За двома останніми, зрозуміло, чому вони не відвідували, Костянтинівський подав заявку про складання мандата депутата. А по Бакуліну, Рабиновичу і Ярошу ми відзначаємо, що вони без поважних причин пропустили всі засідання в жовтні", – відзначає аналітик КВУ.

У законодавстві України передбачено санкції за прогули депутатів – певна сума грошей віднімається з їх зарплат. І за словами Дениса Рибалка, у 2017 році понад 3,5 мільйона гривень було зняти з зарплати депутатів за прогули.

"Якщо депутат не ходить на засідання Верховної Ради, з нього знімають частину коштів із заробітної плати", – додав Денис Рибачок. Також аналітик КВУ стверджує, що така низька відвідуваність впливає на якість законодавчої роботи.

"Як зазначають громадські організації, відвідуваність комітетів також знаходиться на низькому рівні, тому часто ми маємо ситуацію, коли якісного обговорення законопроекту не відбулося, потім він голосується у Верховній Раді, і в кінці, зрозумівши, про що вони проголосували, депутати починають до нього вносити зміни або скасовують.

Загалом, за три роки роботи Верховної Ради цього скликання народні депутати 76 разів намагалися скасувати прийняті закони й постанови. Це колосальні цифри, які свідчать про досить низьку якість законодавчої роботи", – зазначає Рибачок.

Другие новости