ПоддержатьУкраїнська

Українських корупціонерів вкладає на лопатки невідомий вірус

StopCor
StopCor

StopCor

Українських корупціонерів вкладає на лопатки невідомий вірус

Вірус косить ряди українських чиновників. Головне, під час інкубаційного періоду підступна хвороба ніяк себе не проявляє. Людина відчуває себе нормально, чимось керує, або перевіряє оформлення вантажів, збирає податки і приймає важливі рішення.

Про це пише журналіст Кирило Сазонов на сайті blogs.informator.

Але варто правоохоронцям упіймати його з грошима – хвороба вкладає жертву на лопатки в найкоротші терміни. До суду не встигають доїхати.

Ось, наприклад, ректор Національного авіаційного університету Харченко 26 серпня отримав через посередника частину суми в розмірі близько 3 мільйонів гривень (100 тис євро) за підписання наказу про поновлення на посаді у НАУ одного з професорів. Під час обшуку за місцем проживання Харченка детективи НАБУ вилучили готівку на загальну суму близько 5 млн грн (1,5 млн грн, 50 тис доларів США, 70 тис євро, 3 тис фунтів стерлінгів, інша валюта).

Хотіли його в суд відвезти і запобіжний захід обрати, але вірус завдав підступного удару і підозрюваний опинився в лікарні з гіпертонічним кризом. Пізніше, коли правоохоронці пішли, йому відразу стало краще. Набагато. Чоловік встав і пішов додому – а чого даремно ліжко в палаті займати? Але варто було правоохоронцям з паперами наблизитися до місця проживання – знову загострення. Довелося викликати "Швидку допомогу".

Що не кажи, а лиходії з нашого недалекого минулого були яккось міцніші нинішніх. Вкрав, випив – в тюрму. Романтика! А зараз що? Вкрав, попався – викликав "Швидку допомогу" і ось вже людина вражена усіма можливими хворобами. Такі діагнози і загальний рівень здоров'я після затримання чиновників на хабарі, що взагалі незрозуміло – як вони дожили до цього неприємного епізоду у своєму житті.

Дійсно, ці трагічні історії повторюються із завидною постійністю. Іноді здається, що у корупціонерів якась страшна алергія на приміщення судів та людей у формі. Тільки якийсь з цих алергенів поруч і все – практично кома. Пам'ятаєте, як ректора Податкової Академії Мельника затримали і привезли в зал суду? Міцний і бадьорий ще вчора чоловік практично не реагував на навколишній світ і його привезли на кріслі-каталці. Моторошно дивитись було, як згасає людина на наших очах.

На щастя, тоді допоміг метод нетрадиційної медицини. Чарівний браслет ізраїльського виробництва – куди там цирконієвому! В Ізраїлі його для домашнього арешту використовують, а в Україні раптом відкрилися його чарівні цілющі властивості. Варто було підозрюваному цей браслет надіти і знерухомленого додому з суду під підписку доставити – настало різке поліпшення. Чоловік встав з каталки не просто пішов, а побіг. І навіть добіг до кордону, дивом не перестрибнувши прикордонний пост.

Я думав, може їм якийсь укол непомітно роблять, при прийомі на роботу. І якщо ти проявив слабкість і взяв хабар, то запускається внутрішній механізм і через кілька днів – різке погіршення здоров’я. Як при кодуванні від алкоголю, але розтягнутий в часі. Але, схоже, все-таки алергія на в’язницю. На користь цієї версії свідчать численні випадки чудесних зцілень без особливої участі медицини.

Просте звільнення, особливо в комплексі з закриттям кримінальної справи теж іноді дає приголомшливий ефект. Ще вчора в залі суду людина помирала, а сьогодні вже бадьоро йде на своє робоче місце. І якщо не пускають – проривається силою, іноді з рішенням суду про поновлення на роботу. Здавалося б – навіщо ці жертви? Люди бажають тобі добра, всі бачили до якого стану чиновника ця робота довела – помирав у залі суду. І ось знову на ці галери. І здоров’я – море.

Може, якийсь особливий курс лікування чиновникам потрібен? В порядку профілактики. Садити раз на рік кожного в СІЗО на пару тижнів, щоб розвивався імунітет. Замість відпустки на Мальдівах. А що – може спрацювати. Ну і рівень корупції в країні знизимо заодно. Наочний приклад – дуже хороший профілактичний засіб. Народний, можна сказати...

Джерело: ZIK

Автор: Кирило Сазонов

Другие новости