ПоддержатьУкраїнська

В Євросоюзі скептично поставилися до бажання Угорщини переглянути асоціацію з Україною через "мовний закон"

StopCor
StopCor

StopCor

В Євросоюзі скептично поставилися до бажання Угорщини переглянути асоціацію з Україною через 'мовний закон'

Угорщина попросила винести питання про український закон "Про освіту" на розгляд наступної зустрічі Ради глав МЗС 16 жовтня.

Слухання про претензії Угорщини до України у зв'язку з прийнятим і підписаним Главою держави законом про освіту відбудуться наступного тижня, передає "Радіо Свобода" з посиланням на свої джерела в МЗС.

За інформацією, якою володіє видання, угорці звернулися з проханням винести на розгляд український "мовний закон" під час наступної зустрічі ради глав зовнішньополітичних відомств. Зустріч пройде в Люксембурзі. Питання внесене до порядку денного, його розглянуть під пунктом "Інше".

Як стверджують джерела в Раді Європи, запит офіційного Будапешта був прийнятий. Але до ідеї перегляду Угоди про асоціацію між Україною та ЄС в Брюсселі ставляться скептично і кажуть, що переглядати цей уже підписаний, ратифікований всіма державами ЄС, включно з Угорщиною, і діючий міжнародний договір практично нереально.

Зауважимо, на думку експертів, проблемність мовної статті українського закону "Про освіту" в Парламентській асамблеї Ради Європи нав'язує Москва. Народний депутат Борислав Береза ​​впевнений, що угорці та румуни разом створюють перешкоди делегації України в ПАРЄ.

Другие новости