ПоддержатьУкраїнська

В "Слузі народу" позитивно оцінюють роботу Степанова - Арахамія

StopCor
StopCor

StopCor

В 'Слузі народу' позитивно оцінюють роботу Степанова - Арахамія

Глава МОЗ Максим Степанов — менеджер, у якого є конкретна дорожня карта, заявив глава фракції Слуги народу в Раді Давид Арахамія.

"У мене спочатку було скептичне ставлення до нинішнього міністра, але побачивши його в бою, воно сильно змінилося в позитивну сторону. Він все-таки менеджер, а там дійсно потрібен менеджер", - розповів він в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.

За словами нардепа, у глави МОЗ є конкретна дорожня карта по запуску телемедицини в Україні.

"У Степанова є конкретна дорожня карта. Просто карантин, викликаний пандемією коронавірусу, збив трохи пріоритети, але після виходу країни з карантину, міністр повернеться на шлях по впровадженню телемедицини, по розширенню цього пілота з Одеської області на всю країну", - зазначив він.

Арахамія також прокоментував ситуацію з медреформою.

Мені здається, що другий етап реформи в медицині, в якому ми зараз знаходимося, - це як операція на працюючому серці. Уже запущені механізми, які завернути назад неможливо, але при цьому відкоригувати багато речей кардинально необхідно і це доводиться робити на ходу. Природньо, при цьому виникають побічні ефекти і їх треба мінімізувати", - додав він.

Нардеп підкреслив, що після виходу з карантину і переходу в звичайний режим роботи парламенту, Степанова заслухають щодо другого етапу реформ.

Другий етап медичної реформи стартував 1 квітня. Він передбачає, що принцип "гроші ходять за пацієнтом" буде поширений на стаціонари.

Однак після зміни двох міністрів охорони здоров'я за один місяць і в умовах наростання пандемії коронавірусу, питання, чи вдасться владі реалізувати цей намір, залишилося відкритим.

Медичні установи зіткнулися з різким зменшенням фінансування. Через це почалися масові скорочення, зокрема планують звільнити половину співробітників Київської клінічної лікарні Психіатрія.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що потрібно виправити помилки медреформи, але не згортати її.

Другие новости