ПоддержатьУкраїнська

В Україну успішно повернулись колишні політв'язні Чийгоз та Умеров

StopCor
StopCor

StopCor

В Україну успішно повернулись колишні політв'язні Чийгоз та Умеров

Лідери кримських татар Ільмі Умеров та Ахтем Чийгоз прибули до України. Колишні політв'язні, яких Кремль засудив за сепаратизм у Криму, тепер вільні.

В Україну успішно повернулись колишні політв'язні Чийгоз та Умеров

Новину повідомляє "Преса України".

Сьогодні, 27 жовтня, Ільмі Умеров та Ахтем Чийгоз, заступники голови Меджлісу кримськотатарського народу, прибули зі Стамбула до Києва. Прибувши в аеропорт Бориспіль, Чийгоз одразу заявив журналістам, що лідери кримських татар відстоюватимуть свою позицію і продовжать боротьбу за Крим. Звільнені найближчим часом мають провести зустріч з українським президентом Петром Порошенком.

Нагадаємо, Росія передала політв'язнів Туреччині 25 жовтня, проте у якому статусі – наразі невідомо. За словами експертів, інформація про те, помилував Володимир Путін Чийгоза та Умерова чи ні, засекречена.  Відомо, що керівники Меджлісу не писали звернення російському лідеру про помилування. Прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков також відмовився коментувати цю ситуацію. Тим часом глава МЗС Павло Клімкін підтвердив, що схема звільнення політв'язнів залишиться у секреті.

Нагадаємо, у Росії лідерів кримських татар засудили за сепаратизм. Так, вони виступали проти анексії Криму у 2014 році. Ахтема Чийгоза засудили до 8 років колонії загального режиму, в той час як Ільмі Умеров отримав термін 2 роки колонії. Щодо останнього спецслужби РФ сфабрикували кримінальну справу за "сепаратизм".

Другие новости