ПоддержатьУкраїнська

Верещук розповіла про важливість ухвалення закону про столицю

StopCor
StopCor

StopCor

Верещук розповіла про важливість ухвалення закону про столицю

Ухвалення закону про столицю може докорінно змінити управління Києвом і унеможливить конфлікт інтересів, вважає кандидат на посаду мера Києва, нардеп із фракції "Слуга народу" Ірина Верещук.

 Фото: Liga.net

"Якщо буде проголосований закон, він може в корені змінити ситуацію в Києві. Йдеться про управління містом, про розділення посад між головою КМДА і міським головою, утворення магістратів тощо. Йдеться взагалі про зміну логіки управління містом", - заявила Верещук 24 вересня в ефірі телеканалу "1+1" у ток-шоу "Право на владу", передає "Інтерфакс-Україна".

Вона вказала, що цей законопроект надає більше повноважень порівняно з тими, які на сьогодні має міський голова Києва, а також унеможливлює конфлікт інтересів.

"Закон про столицю передбачає, що чиновники та голови комунальних підприємств не зможуть бути депутатами Київради. Тоді партія "УДАР" чи інші партії, які сформували свій список з діючих чиновників, з діючих керівників комунальних підприємств – не зможуть більше займатись круговою порукою. Цей законопроект саме про це", - розповіла Верещук.

Крім цього, вона нагадала, що між першим та другим читанням був майже рік дебатів і проект закону, представлений в Раді до другого читання, був серйозно допрацьований із залученням експертів.

"За цим законом повноваження голови КМДА суттєво звужуються. Тобто його функціонал фактично зводиться до нагляду за Конституцією і законами України, а також до впровадження лише державних програм. Натомість повноваження мера розширюються", - пояснила Верещук.

Як повідомлялося, в порядку денному Верховної Ради на 29 вересня - 2 жовтня заплановано розгляд проекту закону України "Про Київ - столицю України" №2143-3 від 24.09.2019 у другому читанні.

Як повідомляв раніше "СтопКор", 19-річний син Королевської став кандидатом в депутати Краматорської міської ради.

Другие новости