ПоддержатьУкраїнська

Високоточних тестів на коронавірус вистачає лише для одного відсотка українців, — журналісти

StopCor
StopCor

StopCor

Високоточних тестів на коронавірус вистачає лише для одного відсотка українців, — журналісти

У березні пандемія коронавірусної хвороби дісталася до України. Українці зустріли її по-різному: хтось – хресною ходою, а хтось – пікніками й вечірками. Та наскільки готова наша держава до діагностування та лікування хворих? Дивіться у відеоблозі Асі Шевченко.

https://www.youtube.com/watch?v=oIm6DCedUfc&feature=youtu.be

У світі наразі існує три шляхи лабораторної діагностики Covid-19. Найточніший із методів — полімеразна ланцюгова реакція, яка використовується для діагностики на ранніх стадіях захворювання. Біологічний матеріал беруть у пацієнта та доставляють до спеціалізованої лабораторії. Результат може бути готовий вже за 1-2 дні.

Експрес-тести, що визначають наявність в організмі людини антитіл до коронавірусу, можуть застосовуватися негайно біля ліжка пацієнта, а результат буде за 30-60 хвилин. Але в порівнянні з ПЛР-тестами вони мають більшу похибку і можуть використовуватися не раніше ніж на шостий день від початку клінічних проявів хвороби.

Існують також швидкі тести, що показують в організмі людини наявність антигенів коронавірусу (АГ-тести). Це дуже перспективні тести, які дозволяють негайно отримувати результати про наявності вірусу в організмі людини на ранніх стадіях. Ці тест-системи поки перебувають на стадії розробки або клінічних випробувань у декількох країнах. Наразі вони недоступні для використання.

 ''Золотим стандартом'' діагностики наразі є ПЛР-тести

Одразу від початку епідемії виникла проблема: де брати тести для багатомільйонної України. І ось у двадцятих числах березня літак Іл-76 доставив до України китайські тести на коронавірус, а також медичне обладнання. Офіс Президента на цьому непогано пропіарився, а старожилам це нагадало героїчну зустріч літака з "Терафлю" колишньою Прем'єркою Юлією Тимошенко. Начебто все круто, але є нюанси.

Перед прибуттям літака Володимир Зеленський на всю країну заявив, що українці отримають 10 мільйонів високоточних лабораторних тестів. Якщо прозвучало слово «високоточних», то йшлося, вочевидь, про ПЛР-тести. Однак натомість військовий борт доставив 250 000 швидких тестів для експрес-діагностики на коронавірус.

Наші колеги з проєкту «Слідство.Інфо» з'ясували, що в довгоочікуваному «китайському вантажі» прибула лише 521 ПЛР-тест-система на 96 реакцій кожна. 521 — з обіцяних Президентом 10 мільйонів!

І це зовсім не означає, що 96 реакцій — це 96 протестованих українців. Адже інколи для точного діагностування потрібні додаткові реакції.

Тест-системи розподілили по всій Україні. Таким чином, кожна область мала отримати можливість перевірити 1600-1700 людей. Проте деякі області можуть обробляти лише 24 проби на добу, а деякі — не мають необхідного обладнання для роботи з ними. Тож тести там просто лежать.

За повідомленнями урядової пресслужби, до України вже привезли з Південної Кореї та Китаю 300 тисяч тестів для ПЛР-діагностики коронавірусу. Тож із урахуванням попередніх запасів та додаткового надходження 300 тис. тестів загальна кількість в Україні наразі може становити максимум 350 тис. тестів.

Другие новости