ПоддержатьУкраїнська

"Я бюрократично не знаю як написати закон", - нардеп від "Слуги народу"

StopCor
StopCor

StopCor

'Я бюрократично не знаю як написати закон', - нардеп від 'Слуги народу'

Хто вони – нове покоління народних депутатів? Журналістці "СтопКору" вдалося відкрити завісу та поспілкуватися із Артемом Чорноморовим – 32-річним нардепом від "Слуги народу", членом комітету з питань аграрної та земельної політики. Він любить швидкість і мотоцикли, має двох дітей, відверто зізнається, що не знає як написати закон та вважає, що президенту Зеленському бракує диктаторських якостей. Чому? Дізнавайтеся в ексклюзивному інтерв’ю Христини Кришихи.

https://youtu.be/ojyVqOKPM_Y

 • Розкажи мені про себе так, ніби я раніше нічого про тебе не знала.

Народився я у місті Южноукраїнськ 10 березня 1988-го – мені скоро 32 роки буде. Вся моя родина з приміського села Богданівки. Там жив дідусь, бабуся яка працювала в школі вчителем математики. Мене виховували мама, дідусь і бабуся – батько нас покинув ще коли я був малий. До 7-ми років я жив у цьому місті. Потім ми переїхали до Миколаєва, де мама працювала фармацевтом, вступив до Миколаївського муніципального колегіуму – школи 38 для обдарованих дітей. Міг би стати фармацевтом.

 • Хто тобі готує в Києві? Ти виходить тиждень в Миколаєві з родиною живеш, тиждень тут?

Я живу в готелі "Національний", там же і харчуюся – готують жіночки, які працюють в ресторані. Сніданок у мене типовий – вівсянка з кавою без молока. Обідаю де доведеться, зазвичай їм гречку. В Парламенті доводиться дуже активно працювати мізками, тому якщо переїдаєш важко потім сидіти. Їм також у їдальні Верховної Ради чи комітетській за можливості.

 • Давай про депутатів детальніше поговоримо…

Так, візьмемо "Слугу народу" і тих хто потрапили у цю фракцію. Більшість – люди з реального сектору економіки, не з якихось впливових родин, а ті, хто знає як політика України виглядає зсередини. Ми бачили її зовні – є стереотипи, всі їх знають, наприклад що таке народний депутат. Зараз нардеп – це, по суті, може бути блогер, представник новоствореного соціального сектору. Образ політиків також змінився. По-перше, більшість із нас – молоді, бо люди звикли що політик – це старша людина, і він символізує владу, мудрість і силу.

Фото: скріншот

 • У Європі фактично немає молодих політиків – це все люди з досвідом. В Україні ж будь-хто без досвіду може стати народним депутатом. Чому так?

Всі попередні політики – це не політики України, це політики з Радянського Союзу, які перейшли в політику України і продовжили всю цю історію. Це те покоління, яке народилось і виросло в Радянському Союзі. Зараз же в політику прийшли люди, які народилися в Радянському Союзі, але не жили там.

 • Ви вважаєте себе інакшими?

Я не вважаю нас інакшими, я вважаю нас наступним етапом розвитку незалежної України.

 • А те що у вас немає політичного досвіду, і що, наприклад, ви не вмієте написати закон – це впливає якось?

Я з реального сектору економіки. Я бюрократично не знаю як написати закон, в тому розумінні що у кожного закону є скелет і шаблон за яким він формується. Потім цей скелет нарощує м'язи і формує основний закон України. Але моя перевага – я знаю цей закон не як набір букв і символів, а як він позначатиметься на реальну економіку й суспільство через рік чи два.

 • Тобто ти вважаєш, що люди, які нині прийшли в політику, дивляться в майбутнє?

Це люди, які відчули на собі результати роботи попередніх політиків і не хочуть повторювати їхніх помилок.

Фото: скріншот

 • Як ти думаєш, депутати повинні спілкуватися російською чи українською? Це настільки спірне питання?

В цьому сенсі я був дуже ліберальний, доки не потрапив до парламенту. Я вважав що кожен може розмовляти як йому зручно, тому що так історично сталося і це не наша вина. Хтось, як я з Півдня, – у нас російська більш розповсюджена. На Заході – більше українська. Однак коли я потрапив до парламенту, я зрозумів: ти представляєш Україну, ти є обличчям нації. В парламенті мають розмовляти українською мовою.

 • Експерти говорять що цей парламент довго не проживе і будуть перевибори. Яка твоя думка?

Я не чув жодного експерта, який би таке сказав. Це може в якихось телеграм-каналах пишуть. От "Темний лицар" – ну який це експерт, хто знає цього експерта? Якщо він боїться себе показати, чому я маю йому вірити і на нього підписуватися?

 • Він часто публікує якісь закриті документи з вашої фракції. Це представник "Слуги народу"?

Я нікого не підозрюю, але цей канал не викликає у мене симпатії, тому що моя особиста думка – людина яка ховається, не має права на повагу – він просто боїться.

 • Наш президент – диктатор?

Я вважаю що ні, але йому варто було би додати цих якостей.

Другие новости