ПоддержатьУкраїнська

Заступником голови Держгідрографії став Анісімов. Його рідний брат – «замміністра» на окупованій Донеччині

Дмитрий Слободяник
Дмитрий Слободяник

Журналист, редактор

Заступником голови Держгідрографії став Анісімов. Його рідний брат – «замміністра» на окупованій Донеччині

І поки всіх українців хвилює одне-єдине запитання – чи нападе на нашу державу Росія, в стратегічно важливе підприємство «Держгідрографія» заступником голови призначають Андрія Анісімова? Його рідний брат Іван Анісімов служить бойовикам та обіймає «почесну» посаду на окупованих територіях Донеччини – заступника «міністра» палива та енергетики.

 За даними інсайдерів Анісімов став замом голови ''Держгідрографії'' Ілюстрація: СтопКор

Тож як так вийшло, що в державну установу в керівне крісло посадили брата терориста? І чи має Андрій Анісімов принаймні якийсь досвід та причетність до морської галузі? І куди дивляться правоохоронні органи? Розбирався «СтопКор».

Корупція в морській галузі України просто зашкалює. Схоже, що це та сама біла пляма, яку чомусь не помічають ані правоохоронці, ані представники вищого ешелону влади. Складається враження, що хвилюють схематози лише тих, хто мешкає неподалік моря. Всі інші регіони у щоденних проблемах не замислюються над тим, які кошти та ресурси щодня витрачаються з держбюджету на морські питання. Зважаючи на таку політичну імпотенцію влади, керівники установ розкрадають мільйони гривень державного бюджету. Тепер же, окрім корупції, на горизонті з’являється ще одна загроза – загроза злиття державних морських таємниць окупанту. Адже захопити прибережні регіони – одна з потенційних стратегій ворога, окрім активної гібридної війни, яку він уже веде.

Тож як так сталося, що брат високого чиновника терористичних організацій опинився у кріслі посадовця та керує стратегічно важливою державною установою?

Хто вони – керівники «Держгідрографії»?

Наприкінці грудня 2021 року Державна служба морського та річкового транспорту (Морська адміністрація) за рішенням суду поновила Олександра Щипцова на посаді начальника ДУ «Держгідрографія». Про це повідомили у пресслужбі Морської адміністрації у переддень Нового року. У той час, поки ми з вами роздумували над столом до новорічних свят, повідомлення про призначення оприлюднили 30 грудня.

 Олександр Щипцов звинувачується у присвоєнні 8.1 млн грн бюджетних коштів у 2018 році під час головування у ДУ ''Держгідрографія''

І схоже, що була причина зробити це «під шумок», поки українці готувалися до свят та розливали у келихи шампанське. Пояснюємо, яка. Поновлений на посаді Олександр Щипцов був звільнений не просто так.

Зокрема, у квітні 2021 року Подільської окружною прокуратурою було повідомлено про підозру в шахрайстві п'ятьом особам, серед яких – Щипцов. Банду злочинців запідозрили у заволодінні 8,1 млн грн, виділених на ремонт річкового судна «Маяк». Зроблено це було через традиційний для Щипцова схематоз із тендером.

Пізніше справу передали до НАБУ. У зв'язку з закінченням строку розслідування детектив НАБУ просив його продовжити до 21 січня 2022 року у зв’язку з необхідністю проведення низки слідчих дій. Однак суддя продовжив строк слідства лише до 21 жовтня. Таким чином, за «допомоги» нашої Феміди справа про багатомільйонну схему була закрита. Примітно, що це не єдиний скандал за участі Щипцова, але сьогодні не про це.

Пройшло якихось кілька місяців — і його поновили на посаді. Зашквар — спитаєте ви? Зашквар — відповім я.

Призначення Анісімова

У січні 2022 року мережею почала ширитися інформація про призначення Андрія Анісімова заступником Олександра Щипцова. Про це написали кілька телеграм-каналів та деякі ЗМІ. На самому сайті «Укрдержгідрографії» інформації ані про керівників, ані про їхніх заступників просто немає. Є лише структура, де описано, які посади в цілому існують в установі.

За даними редакції «СтопКору», Анісімова дійсно призначили заступником – офіційна це посада чи ні, з’ясуємо згодом.

Тож хто такий Андрій Анісімов?

Андрія Анісімова пов’язують з Іваном Анісімовим – заступником міністра паливно-енергетичного «міністерства» терористів окупованої частини Донеччини. Обидва мають однакове по батькові – Євгенович. Крім того, народилися обидва в Росії, а точніше – у Чеченській Республіці.

 Іван Анісімов на сайті ''Миротворець'' Фото: скриншот

У 2014 році Андрій Анісімов засвітився на науковій конференції в Донецьку, де сидів поруч із Ігорем Захаревичем, який також став заступником «міністра ПЕК» терористичних організацій окупованих районів Донецької області.

Загалом, з 2006 по 2018 роки Анісімов працював у Донецькій облдержадміністрації, у Донецькій міськраді, в Інституті економіки промисловості НАН України у Києві, у Поліській райдержадміністрації на Київщині, у Бородянській райдержадміністрації на Київщині, а також в КОДА. То де тут досвід роботи у морській галузі?

27 листопада 2020 року Анісімова було обрано головою Вишгородської райради. Але вже влітку 2021 року депутати проголосували за його відставку.

Однією з серйозних претензій колег-партійців до Анісімова було те, що партійному керівництву «СН» набридло терпіти альянс голови райради з місцевою «Батьківщиною».

«Останнім часом надто почало впадати в очі, що «Батьківщина» має дедалі більше інтересу в проєктах, які підтримує Анісімов. Дійшло до того, що Андрій Анісімов, по суті, останні пів року не керував районом. Фактично влада належала «Батьківщині», і навіть на засіданнях ради керував представник цієї політсили Олександр Дзюба», – розповідали тоді депутати.

Своє переобрання сам Анісімов на офіційному сайті райради (видалено) назвав силовою зміною керівництва райради, яке сталося за відсутності голови та його заступника, а також членів лічильної комісії (сесія була перервана через повідомлення про мінування). Про нібито протиправні дії групи депутатів, очолюваних Михайлом Якимчуком та Мариною Ганицькою, він подав заяви до Нацполіції та СБУ.

Зазначимо, що коли Анісімов працював у райраді, ЗМІ повідомляли про щедрість його батька. Зокрема, останній дав сину в користування 2 автомобілі – «Infiniti FX 37» 2012 р.в. та «Mazda CX-5» 2013 р.в. Але таким наразі українців не здивуєш.

За даними ЗМІ, Анісімов посприяв у працевлаштуванні главі МорАду Віталію Кіндратіву. Мовляв, той заплатив 300 тисяч доларів Анісімову за ласу посаду. Тепер повертає йому боржок? Номінально «Держгідрографією» керує Щипцов, але фактично керуватиме Анісімов, пишуть журналісти.

За нашими даними, через те, що брат Анісімова – начальник у терористів, Щипцов заметушився. Тепер упродовж цього місяця йому необхідно провести кадрові перестановки. А також швидше відкинути Анісімова.

Чи працює ще Анісімов в «Держгідрографії»? Чи було його призначення офіційним чи номінальним? Та як в установі дивляться на його родинні зв’язки з ворогом? «СтопКор» звертається з інформаційним запитом. Тож далі буде.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, суд поновив на посаді звільненого командою Криклія голову «Держгідрографії».

Другие новости