ПоддержатьУкраїнська

Зеленський ветував законопроєкт, який послаблював відповідальність за брехню в деклараціях 

StopCor
StopCor

StopCor

Зеленський ветував законопроєкт, який послаблював відповідальність за брехню в деклараціях 

Президент України Володимир Зеленський ветував законопроєкт, який послаблював відповідальність за брехню в деклараціях. Повідомляється, що по цій версії закону неможливо було притягнути відповідальність за майно, яке зареєстроване на родичів, передає ZN.ua.

 Фото: ОПУ

“Президент Володимир Зеленський повернув до Верховної Ради зі своїми пропозиціями Закон “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України щодо вдосконалення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування” (законопроєкт № 4651), який парламент ухвалив третього червня 2021 року”, - йдеться у повідомленні.

В ОП заявили про те, що Зеленський ініціював відповідний законопроєкт для відновлення ув’язнення за недостовірне декларування. Однак, пі час розгляду документа Верховна Рада внесла до нього зміни щодо декларування відомостей про майно членів родини декларанта. Згідно з поправками, такі об’єкти зазначаються у декларації, якщо члени сім'ї декларанта подали йому відповідну інформацію.

“Таким чином декларанта можна притягнути до кримінальної відповідальності лише за недостовірне декларування об’єктів, про які йому надали відомості члени родини. Це дає законодавчу лазівку недобросовісним декларантам для того, щоб не зазначати у своїх деклараціях рухоме та нерухоме майно, яким володіють чи користуються їхні родичі, пояснюючи це тим, що члени їхньої сім’ї нібито не надали їм відповідної інформації про це майно”, - зазначили в ОПУ.

З урахуванням таких поправок Зеленський повернув закон до парламенту.

“Кримінальна відповідальність за недостовірне декларування відомостей має бути достатньо суворою та передбачати можливість призначення покарання у вигляді позбавлення волі”, – процитували Зеленського в ОПУ.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, Байден заявив, що війна не стане перешкодою для вступу України в НАТО.

Другие новости