У жовтні 2018 року, з початком холодів та сезону дощів, мерія міста Новоград-Волинський уклала договір на суму 1 251 201,60 гривень з київською фірмою. Кошти підуть на виготовлення технічної документації з реставрації будівлі кінотеатру, який згорів півроку тому.
Про це інформує Житомирський осередок "Стоп Корупції".
Активісти повідомляють, що керівництво міста Новоград-Волинський знищує будівлю Молодіжного центру, відому ще як кінотеатр імені Щорса.
У травні цього року внаслідок навмисного підпалу в трьох місцях приміщення дуже постраждало – у нього практично повністю вигорів дах. Пожежа сталася після ремонту та відкриття оновленого кінозалу. На ліквідацію наслідків мерія сплатила приватній компанії 88 531,00 грн. На ці гроші побудували паркан навколо будівлі кінотеатру.
"Місцева влада не організувала навіть тимчасової консервації будівлі, щоб вода не затікала всередину будівлі. Внаслідок дощів та несприятливих погодних умов стіни руйнуються, а сама будівля знищується" – розказали стопкорівці.
Влада аргументує свою бездіяльність тим, що органам поліції необхідно зробити судово-будівельну експертизу, яка запланована на травень 2019 року.
Лише через 5 місяців після підпалу мерія міста Новоград-Волинський уклала договір з київською фірмою, на виготовлення технічної документації з реставрації будівлі на суму понад мільйон гривень. Передбачається, що документи будуть готові лише на початку зими.
На думку активістів ГО "Стоп корупції", ця сума суттєво завищена, а провести ремонт можна було, ґрунтуючись на технічній документації радянського періоду, яка повинна бути в архівах.
Варто додати, що будівля кінотеатру імені Щорса, яка перейменована в Молодіжний центр – це візитна картка міста Новоград-Волинський та улюблене місце городян. Будівництво кінотеатру почалося в кінці 1936 року. За проектом планувалося спорудити великий будинок висотою у два поверхи. Всередині мало бути розміщено фойє, зал для глядачів, а також безліч інших приміщень, призначених для різної клубної роботи, включаючи танцювальний та музичний зали.
У воєнні роки будівля дуже постраждала. Є свідчення, що німці перетворили його в стайню та палили там вогнища, а також знищили все електричне обладнання, вивезли сантехніку, розібрали вікна, двері та підлогу. Кінотеатр був повністю відреставрований та знову відкритий тільки влітку 1951 року. Після другої світової війни будівлю кінотеатру відновили, а от в мирний час міська влада нічого не робить, щоб зберегти найгарніше приміщення Новограда-Волинського.