ПоддержатьУкраїнська

Активісту "СтопКору" з Олевська керівництво міськради погрожує судовими розбірками

StopCor
StopCor

StopCor

Активісту 'СтопКору' з Олевська керівництво міськради погрожує судовими розбірками

Активісти ГО "Стоп Корупції" з Житомирщини повідомили про наміри керівництва Олевської міської ради подати в суд на Олександра Ігнатьєва, який є членом організації. Причиною цього активіст вважає свої зауваження стосовно роботи чиновників, наближених до мера Олевська. 

"7 червня 2018 року Олександр Ніколайчук, який є заступником голови Олевської міської ради й одночасно депутатом Житомирської обласної ради, заявив, що юридичний відділ Олевська подасть на мене в суд.

Причиною є те, що я назвав виконувачів обов'язків старост "холуями мера",  додам, що міський голова визнаний винним за ст. 172-7 КУпАП – корупція. Так само я заявляв і заявляю, що виконавчий комітет Олевського міської ради нелегітимний, оскільки в його склад не входять начальники відділів, управлінь міської ради та заступник голови Олевського міської ради.

Дуже чекаю цього суду, що б в судовому порядку довести свою правоту. Ну а поки на його звинувачення дам відповіді тут. Аргументувати свою правоту буду посиланнями на закон. І норми Конституції.

Чому я виконувачів обов'язків старост називаю "холуями мера"?

По-перше, слово "холуй" це не образа, а літературне вираження і є синонімом слова "слуга". В.о. старости повинен служити громаді, яка його обрала, а не меру міста Олевська.

Староста повинен бути найголовнішою людиною в громаді села, не мер, не депутати, а саме староста.

Виконувачів обов'язків старост неправильно назвали "старостами", оскільки старост повинні обирати на окремих виборах. Виборів старост до Олевської ОТГ ще не було, та й у всій Житомирській області обрали тільки 5 старост.

Вибори старост регламентовані в Законі України Про місцеві вибори.

ст.14 п.7 Перші вибори старости призначаються відповідною радою об’єднаної територіальної громади.

ст.2 п.7 Вибори старости проводяться за мажоритарною системою відносної більшості в єдиному одномандатному виборчому окрузі, до якого входить територія одного або декількох населених пунктів (сіл, селищ), визначених сільською, селищною, міською радою об’єднаної територіальної громади з метою забезпечення представництва інтересів жителів такого населеного пункту (населених пунктів) старостою (далі — старостинський округ).

Більш детально про старост я написав в статті "хто такі старости". http://www.olevsk.online/?p=1563

згідно зі статтею 54-1 "Закону про місцеве самоврядування в Україні" староста:

- представляє інтереси жителів відповідного села, селища у виконавчих органах сільської, селищної, міської ради;

- бере участь у пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради та засіданнях її постійних комісій;

- має право на гарантований виступ на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради, засіданнях її постійних комісій з питань, що стосуються інтересів жителів відповідного села, селища;

Ніколайчук заявив, що за годину до сесії міської ради старости збиралися в мерії.

Якщо Ніколайчук їх позиціонує їх як "повноцінних старост" а не "виконувачів обов'язків", тоді чому їх не було на сесії міської ради?

У кожному селі Олевської ОТГ проблеми, чому вони відповідно до закону не говорять про проблеми села депутатам на сесії?

Відповідно до п. 3 Прикінцевих положень Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» у селах, селищах, в яких знаходилися органи місцевого самоврядування територіальних громад, що об’єдналися, обов’язки старости до обрання на

перших виборах старости виконує особа, яка здійснювала повноваження сільського, селищного голови відповідної територіальної громади до об’єднання.

Чому в Олевській ОТГ виконують обов'язки старост і введені до складу виконавчого комітету люди, які не були до цього сільськими головами? Хто дав право меру призначати сторонніх людей на посаду виконувачів обов'язків старост?

На підставі якого закону Олегом Омельчуком призначені в.о. старости в селі Кам'янка Олевської ОТГ Корнійчук Олександр Васильович і в.о. старости села Сущани Стафійчук Катерина Олександрівна, що не були раніше обрані сільськими головами, а працювали секретарями?

Виконавчий комітет Олевського міської ради нелегітимний.

До виконавчого комітету повинні входити начальники управлінь, відділів і заступники голови громади. В порушення закону в виконавчий комітет не включені відповідальні люди, начальники відділів та управлінь, так само туди не входить заступник голови Олевської ОТГ О.Ніколайчук, проте включені сторонні люди – бізнесмени та в.о. старост, що не були раніше обрані сільськими головами.

Стаття 51 п.3."Закону про місцеве самоврядування в Україні".

Виконавчий комітет ради утворюється у складі відповідно сільського, селищного, міського голови, районної у місті ради – голови відповідної ради, заступника (заступників) сільського, селищного, міського голови, голови районної у місті ради, керуючого справами (секретаря) виконавчого комітету, а також керівників відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради, інших осіб. Міська рада утворює у складі виконавчого комітету ради орган з питань містобудування та архітектури.

Місцеві ради повинні керуватися в першу чергу законами, Конституцією, указами президента і кабінету міністрів. А не вигадувати своїх законів для того, щоб було зручно красти бюджетні кошти й роздавати землі, навіть якщо є усні гарантії від народних депутатів-корупціонерів.

Ми разом з колегами-журналістами з інформаційного агентства "Стоп Корупції" дуже чекаємо цього суду", – написав у своєму Фейсбуці Олександр Ігнатьєв.

https://www.facebook.com/100010992932685/videos/632099490499810/

Другие новости