ПоддержатьУкраїнська

Безвіз для всіх та ще 5 міфів українців про Євросоюз

StopCor
StopCor

StopCor

Безвіз для всіх та ще 5 міфів українців про Євросоюз

Журналісти зібрали найбільш поширені помилки й хибні твердження про співпрацю України з ЄС, передає сайт "Факти ICTV".

1. Україна – асоційований член ЄС

Такого формату відносин з країнами-партнерами в ЄС взагалі не існує. Ні юридично оформленого поняття "асоційоване членство" – тому країна або є членом ЄС, або ні.

У тексті Угоди про асоціацію між Україною та ЄС також немає жодної згадки чи обіцянки про майбутнє членство. У преамбулі тексту тільки відзначається: "Угода не буде визначати наперед і залишає відкритим майбутній розвиток відносин Україна – ЄС". Тому говорити про якісь терміни вступу України в ЄС передчасно немає сенсу.

2. Україна втрачає свій суверенітет

Насправді в Угоді про асоціацію між Україною та ЄС не передбачається створення будь-яких наднаціональних органів, а вказується, що рішення і рекомендації готуються "за згодою сторін після виконання відповідних внутрішньодержавних процедур" (Розділ VII).

Країна передає частину суверенітету, тільки якщо є членом ЄС.

3. Угода про асоціацію з ЄС = безвізовий режим

У преамбулі тексту Угоди про асоціацію з ЄС лише визнається "важливість запровадження безвізового режиму для громадян України у відповідний час після створення умов для добре керованого та безпечного пересування людей".

При цьому процес введення безвізового режиму регулюється зовсім іншим документом, який називається План дій щодо лібералізації ЄС візового режиму для України (прийнятий на саміті Україна – ЄС у листопаді 2010).

4. Безвізовий режим – для всіх українців без обмежень

Для безвізової поїздки в ЄС обов'язково потрібно буде отримати біометричний паспорт, при цьому українці не зможуть перебувати на території держав Шенгенської зони більш як 90 днів протягом півроку.

Безвізовий режим також не дає права на працевлаштування в країнах ЄС і навчання (хіба що мова йде про короткотермінові курси до 90 днів). Перетинаючи кордон Шенгенської зони, українцям також варто мати при собі практично всі ті документи, які потрібні для отримання візи.

5. Україну змусять узаконити одностатеві шлюби

Представництво ЄС вже спростовувало цей пункт, підкреслюючи, що Євросоюз не встановлює закони про сім'ю і не втручається в питання моралі, це залишається питанням національних урядів. У самому ЄС деякі країни-члени узаконили одностатеві шлюби, а в інших шлюб визначається як союз між чоловіком і жінкою.

Коли Україна погоджувала з ЄС документи, які повинні бути прийняті для безвізового режиму, туди були включені закони проти дискримінації, але вони не мають нічого спільного з правилами, що регулюють шлюбні відносини. Йдеться про всіх різновиди дискримінації на робочому місці, аналогічно правилам ЄС в цій сфері.

6. Вітчизняний бізнес буде знищений

Що стосується імпорту в Україну, мита для європейських товарів зменшаться протягом 10 років, так що у вітчизняних підприємців є час підготуватися, поки зона вільної торгівлі з ЄС запрацює на повну.

Проблемою України залишається структура експорту в ЄС – в основному, це напівсировинні матеріали. Також українська продукція повинна відповідати європейським стандартам. Гармонізація законодавства України з європейським, що передбачено Угодою про асоціацію, йде своєю чергою. Євросоюз сьогодні є головним торговим партнером України, тому вітчизняний бізнес вже присутній там, витримує конкуренцію та має подальші перспективи.

Другие новости