Онкологічні захворювання, інтоксикація, серцева недостатність – і це ще не повний перелік наслідків, до яких, на думку експертів, призводять небезпечні викиди промислового тваринництва. Україною прокотилась хвиля протестів проти зведення свиноферм. Чому підприємці вдаються до екологічного "свинства", а життя сотень тисяч українців опинилося під загрозою? Дивіться у розслідуванні Марії Гураль.
https://www.youtube.com/watch?v=roXLk5CeB4M
Економічний стан держави безперечно залежить від розвитку тваринництва: це, насамперед, м’ясні та молочні продукти в меню українців, а також органічні добрива на полях. Втім, ця медаль має й інший, менш привабливий бік: навіть невелике господарство може спровокувати справжнє екологічне лихо, коли фермери заради наживи та набивання власних кишень ігнорують прописані норми.
"Найбільшою проблемою може бути забруднення атмосферного повітря, викиди, неприємний запах яких супроводжується від гною. Але мало хто знає, що від гною виділяється чотири види найнебезпечніших речовин. Це сірководень, вуглекислий газ, метан та аміак", – наголошує громадський активіст, еколог Сергій Порошенко.
Навіть у найменших концентраціях ці речовини здатні викликати запалення очей або дихальних органів. Викиди небезпечних речовин від діяльності свинокомплексів здійснюються не лише в повітря. Забруднюються також ґрунтові води. І тоді у зоні небезпеки опиняються як дорослі, так і діти.
"Матір, яка до нас прийшла, сказала про те, що все розпочалося, коли вона купала дитину в воді, яка в них на подвір'ї", – розповідає заступник керівного партнера адвокатського об'єднання "Екобезпека" Іван Проданик, – "У нього була маленька рана, подряпина, яка після купання почала гноїтися, і коли пішли в медичний заклад, сказали, що це все через воду, тому що є бактерії, які потрапили в рану".
Як зауважують екологи, якщо допускається хоч одна помилка технічного процесу, це призводить до забруднення не тільки води, а й усіх компонентів навколишнього середовища, що може негативно відбитися на здоров'ї та безпеці життя населення.
Через критичний стан довкілля у різних регіонах України люди виходять на вулиці з протестами.
"СтопКор" вже висвітлював акцію протесту в селищі Перемога на Київщині. Нагадаємо, СП ТОВ "Нива Переяславщини" зводить свинокомплекс на 50 тисяч голів без дозвільних документів та проходження процедури. Місцеві мешканці обурені бездіяльністю місцевої влади та відсутністю нормального діалогу з забудовником.
Жителі Київщини не одинокі у своєму прагненні зберегти довкілля від "свинського" бізнесу: днями мешканці селища Білики, що на Полтавщині, також вийшли на мітинг проти забруднення своєї території.