ПоддержатьУкраїнська

Бізнесмени збирають гроші на відновлення Костелу

Владимир Садыков
Владимир Садыков

Редактор ленты новостей

Бізнесмени збирають гроші на відновлення Костелу

Українські підприємці почали збір коштів на відновлення постраждалого Костелу Святого Миколая у столиці. Пожежа сталася ввечері 3 вересня.

 У Києві вночі горів костел Святого Миколая Фото: УП

Власник Rozetka Владислав Чечоткін написав, що говорив з міністром культури Олександром Ткаченком, щоб зрозуміти масштаби пошкоджень, але поки точних цифр немає. Він зазначив, що його компанія виділить 1 млн грн на ці роботи.

"Костел потрібно реконструювати якомога швидше, і ми з Philipp Grushko і SD Capital безумовно беремо участь у порятунку Костелу сумою 1 млн гривень", - написав Ставніцер Андрій у Facebook, співвласник і генеральний директор порту ТИС, передає "Економічна правда".

Також 1 мільйон гривень внесе Monobank, зазначив його співвласник Олег Гороховський.

Відомо і про внесок Альфа-Банк, також в розмірі 1 млн гривень.

Нагадаємо:

  • У п'ятницю ввечері у Києві горів Костел Святого Миколая на вулиці Великій Васильківській. О 22:40 пожежу локалізували, а о 23:26 - ліквідували. Жертв та постраждалих немає.
  • Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський і міністр культури Олександр Ткаченко впевнені, що костел Святого Миколая в Києві буде повністю відновлений після пожежі.
  • Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський заявив, що основною версією пожежі в київському костелі Святого Миколая наразі є загоряння електропроводів всередині дерев’яного корпусу органу.

Для довідки, костел Святого Миколая - це одна з двох римо-католицьких церков, що побудовані в Києві. Розташована у самому центрі міста на вулиці Великій Васильківський. Церква була сконструйована у 1899-1909 роках і побудована в готичному стилі київським архітектором Владиславом Городецьким.

Наразі Костел Святого Миколая ділять між собою Національний будинок органної та камерної музики України (як приміщення для концертів) та парафія Святого Миколая Римо-католицької церкви в Україні, яка проводить в ній служби для релігійної громади.

Приміщення костелу зараз перебуває в аварійному стані і потребує реконструкції. Храм залишився недофарбованим та без хрестоцвіту – деталі, яка оздоблює вежі готичних будівель. Також він потерпає ще від кількох проблем – під костелом пролягає лінія метрополітену, і від постійних вібрацій стіни дають тріщини. А фундамент уражений грибком – він потерпає від ґрунтових вод.

Другие новости