ПоддержатьУкраїнська

Досудився? НАЗК перевірить статки одеського судді Чванкіна

StopCor
StopCor

StopCor

Досудився? НАЗК перевірить статки одеського судді Чванкіна

У НАЗК перевірять декларації судді Київського районного суду Одеси Сергія Чванкіна. В агентстві зацікавились статками служителя Феміди за 2015, 2016 та 2017 роки. Перевірки почали після звернення журналістів «СтопКору» авторів розслідування про шикарний спосіб життя друга Сергія Ківалова.

За даними журналістів проекту, Чванкін користується послугами так званих тітушок для нападів та погроз на журналістів, порушує суддівську етику та веде спосіб життя, який не відповідає його прибуткам. Досьє на служителя Феміди журналісти передали до Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів та профільного комітету парламенту.

Досудився? НАЗК перевірить статки одеського судді Чванкіна

Так, знімальна група проекту в складі Глуцька А.І. та відеооператор Наконечний С.Ю. приїхали на зустріч із головою Київського районного суду м. Одеси – Чванкіним Сергієм Анатолійовичем з метою отримання відеокоментаря щодо елітного житла пана Сергія. Суддя попередньо анонсував прес-конференцію, на яку й завітали журналісти.

Під час прес-конференції 18.10.2018 року в період часу з 11:00 по 15:00 годин невстановлені особи громадської організації «Національний опір», перебуваючи на території Київського районного суду м. Одеси, розташованого за адресою м. Одеса, вул. Варнинська, 3б, умисно перешкоджали здійсненню журналістам ІА «Стоп КорупціїТВ» законної професійної діяльності шляхом незаконної відмови у доступі до інформації, що виразилась у перешкоджанні здійсненні інформаційної відеозйомки.

Досудився? НАЗК перевірить статки одеського судді Чванкіна

Слід зазначити, що вищевказані дії молодиків (близько 15 осіб знаходилось в будівлі, близько 10 на вулиці) громадської організації «Національний опір» були здійсненні за спонуканням (попередньою змовою) голови Київського районного суду м. Одеси – Чванкіна Сергія Анатолійовича. На підтвердження чого знімальною групою відзнято відео (яке як результат додано до матеріалів кримінального провадження). Пан Сергій поводив себе відверто зухвало та за відсутності камер словесно погрожував знімальній групі.

Неідентифіковані молоді чоловіки знаходились в будівлі суду, на вулиці та безпосередньо в залі судового засідання, де проходила прес-конференція. Поводилися грубо, агресивно, викрикували нецензурні слова в бік знімальної групи, погрожували, влаштовували провокації. Для дотримання громадського порядку і захисту себе знімальна група «Стоп Корупції» мусила викликати поліцію.

Молодики спортивної статури з ГО «Національний опір» після прес-конференції також слідкували за знімальною групою ТОВ «ІА «Стоп КорупціїТВ». Після чого Глуцькою А.І. був здійсненний другий виклик поліції, що було зафіксовано на відео», – ідеться у тексті звернення ГО «Стоп корупції».

У діях голови Київського районного суду м. Одеси – Сергія Чванкіна та невстановлених особи громадської організації «Національний опір» журналісти вбачають ознаки злочинів, передбачених ст. 171 КК України «Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів». Зокрема вбачається й порушення Кодексу професійної етики судді – паном Чванкіним Сергієм Анатолійовичем.

Представники проекту просять керівництво ВККСУ, Вищої ради правосуддя та членів комітету ВР з питань телебачення та радіомовлення розглянути звернення й провести негайну перевірку щодо всіх викладених фактів та ухвалити рішення, відповідно до законодавства України, зокрема, щодо притягнення до відповідальності голову Київського районного суду м. Одеси – Сергія Чванкіна.

Другие новости