ПоддержатьУкраїнська

Ексклюзивні подробиці з історичної події: перший ХарківПрайд – які вони, цінності Харкова? (фото, відео)

StopCor
StopCor

StopCor

Ексклюзивні подробиці з історичної події: перший ХарківПрайд – які вони, цінності Харкова? (фото, відео)

15 вересня у Харкові відбувся перший в історії міста Марш рівності. Для Києва це вже традиційна подія, для Харкова – новий досвід. Мер Геннадій Кернес так боявся провокацій у "прифронтовому місті", що збирався подавати до суду з вимогою заборонити ходу. Потім передумав та заявив: "Ми не можемо їх обмежувати". Активісти організації "Традиція і порядок" запланували рівночасно свою акцію за традиційні сімейні цінності. Як відбувалася історична подія у таких нелегких умовах протистояння, спостерігала журналістка "СтопКору" Дарія Коржавіна.

 Журналістка ''СтопКору'' Дарія Коржавіна Фото: Eduard Korchmar

13:30. Майдан Свободи. Тут уже починають збиратися люди. Вони очікують Марш рівності. Страх якщо і є, то зовні мало хто його демонструє: обличчя усміхнені, в руках телефони – перемовляються з друзями, на яких чекають. Вітаються зі знайомими, яких неочікувано зустріли тут.

 Майдан Свободи Фото: Eduard Korchmar

Поліція вишикувалася незамкненим периметром. Провокацій поки немає, хоча з іншого боку площі свою акцію проводять прихильники традиційних сімейних цінностей. Поруч автобуси, на яких їх привезли відстоювати сім'ю. От тільки сімей чомусь не видно – лише чоловіки. І чомусь саме вони, а не ті, кого вони вважають збоченцями, ховають обличчя за білими масками.

 Прохід лише один, а черга величезна Фото: Eduard Korchmar

Батько студента-активіста Юрія звертається до чоловіка з плакатом "Мама, тато і дитина – щаслива родина":

"Ось, дивись, мама, тато і дитина – йдемо на Прайд". Борець за традиції тікає.

"Для мене важлива присутність батьків зі мною на Марші, бо вона показує, що ми поділяємо спільні ідеали та готові разом боротися за них. У будь-якій справі легше, коли за тобою стоїть сім'я, – говорить Юрій. – Я не вмовляв батьків йти зі мною, просто коли сказав мамі, що думаю піти на Прайд, вона сказала, що якщо я піду, то підуть і вони з татом. Марш рівності для того, щоб показати, що ЛГБТ – це такі ж харків'яни. Такі ж люди, котрим просто потрібні рівні права. Люди давно полетіли у Космос, але все ще не дозволяють іншим самостійно розпоряджатися своїм життям".

 Перший в історії Харкова Марш рівності Фото: Eduard Korchmar

14:00. Починаємо проходити за поліцейський кордон. Прохід лише один, а черга величезна. На перший Марш рівності у Харкові вийшло понад 3000 людей. Організатори вражені, кажуть, на таку кількість не розраховували.

"Ми дуже боялися, що людей залякають і вони не прийдуть, але їх стільки! Ми щорічно організовуємо ще Марш жіночої солідарності, і мені здавалося, що це питання більше відгукується, але зараз я бачу, скільки людей підтримує права ЛГБТ, і я просто у захваті", – каже співорганізаторка ХарківПрайду Анна Шаригіна.

Вона розповідає, що найважчою в організації заходу була співпраця з міською владою. Діалог відбувався директивно, назустріч не йшли, перекривати вулиці відмовилися.

Розпочинається Марш.

Тема першого ХарківПрайду – "Харків для всіх. Безпека для всіх". Учасники/учасниці несуть різноманітні прапори та плакати, скандують "Харків – Україна за права людини", "Не карнавал і не біда, а правозахисна хода", знайомі вже з КиївПрайду "Бунтуй, кохай, права не віддавай", "Моє кохання – моє діло", "Всі різні – всі рівні", а також суто харківське "Нумо, Харків, права замість парків!".

Загалом хода дуже коротка, ми не проходимо навіть усієї площі. Однак люди задоволені та не приховують емоцій, обіймаються та поспішають зняти символіку і зайти в метро. Організатори просять поквапитися з відходом. Усе відбувається спокійно, борці за традиційні цінності не намагаються нападати чи проривати кордон поліції. Попри те, що безпосередньо перед початком намагалися закидати учасниць/учасників яйцями, та поліція швидко втрутилася. Провокації почнуться вже після Маршу.

 Тема першого ХарківПрайду – ''Харків для всіх. Безпека для всіх'' Фото: Eduard Korchmar

Це після Маршу за рівні права прихильники традицій натовпом битимуть підлітка, який заступився за свою дівчину.

Після Маршу майбутній батько у міцній традиційній сім'ї вдарить ногою у спину дівчину просто за те, що вона вийшла відстоювати рівність.

"Хай бы не вылазили на свет, их бы никто не трогал, а мы тоже пришли на мирную акцию, они на свою, мы на свою. Шо им можна, а нам нельзя?"відповість молодик перехожим, які заступилися за постраждалу.

 Провокації розпочались після маршу Фото: скріншот

І, врешті-решт, не знаючи, куди подіти невитрачену на ЛГБТ-людей енергію, прихильники традиційних цінностей нападуть на поліцію.

Але загалом постраждалих буде небагато, що особливо важливо, враховуючи, що це перший ХарківПрайд. Більшість учасників та учасниць поспішать розійтися – у чудовому настрої, щасливі, що стільки друзів, знайомих та просто жителів рідного міста підтримує їх.

Другие новости