ПоддержатьУкраїнська

Експерт пояснив, чому українці змушені споживати продукти низької якості

StopCor
StopCor

StopCor

Експерт пояснив, чому українці змушені споживати продукти низької якості

Україна, на відміну від Європи, має більш низькі вимоги до якості імпортної продукції. Саме тому виробники харчових продуктів можуть постачати нам продукти "іншої" якості, ніж в країни західної Європи. Про це в коментарі УНН розповів директор Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

За його словами, вимоги до якості продуктів в різних країнах відрізняються.

"У різних країнах існують різні вимоги до якості харчових продуктів. Наприклад, якщо в Європу поставили продукти, в яких, не дай Боже, є якісь похибки, або якийсь інгредієнт не відповідає заявленому - це скандал, судові розгляди, штрафи на компанію виробника і так далі. Щоб уникнути цього, імпортери будуть намагатися відправляти в ЄС продукцію високої якості. Зовсім протилежна ситуація в Україні. Якщо коротко, можемо констатувати: ми з вами їмо все, що умовно кажучи вважається "безпечним", – зазначив він.

О.Дорошенко пояснив, що контроль якості харчових продуктів в ЄС здійснюється безперервно, на всіх стадіях їх виробництва. При цьому, якщо йдеться про імпорт товарів в різні країни, то тут вирішальним фактором є вимоги приймаючої сторони.

Наприклад, за словами експерта, на ринок Японії сьогодні може потрапити дуже обмежена кількість імпортерів. Адже японці – найвимогливіші покупці в світі. Тому, фактично дуже рідкісна міжнародна компанія може забезпечити якість продукції, яку споживають японці.

"Що ж стосується України – не можна сказати, що ми купуємо тільки продукцію гіршої якості. Але через наші низькі вимоги, нам поставляють інші товари. Це одне і те ж саме, якщо робити деталь для космічної галузі та деталь для праски. Так і тут: нам відправляють запчастини для праски, а до Європи – запчастини для космічного апарату", – резюмував він.

Нагадаємо, а Європейському парламенті заявили про харчову дискредитацію з боку міжнародних виробників. Так Угорщина і Словаччина заявили, що на їх ринки світові виробники продуктів харчування постачають товари гіршої якості, ніж в країни Західної Європи.

У Польщі завили, що планують приєднатися до акції протесту, яку організовують Угорщина і Словаччина через застосування подвійних стандартів в країнах ЄС.

А прем'єр Болгарії, у свою чергу, звинуватив країни ЄС в продовольчому "апартеїді".

За його словами, болгарський уряд відправить експертів, які куплять товари в західних супермаркетах, перевірять їх і порівняють результати з тими ж брендами, які продаються в Болгарії.

Додамо, що за оцінками українських експертів і профільних організацій, вітчизняні виробники продуктів харчування на експорт пропонують більш якісну продукцію, ніж продають українцям на внутрішньому ринку.

Другие новости