ПоддержатьУкраїнська

Експрем’єрка Данії звинуватила колишнього президента Франції у домаганнях

StopCor
StopCor

StopCor

Експрем’єрка Данії звинуватила колишнього президента Франції у домаганнях

Про це йдеться в уривках її мемуарів, опублікованих данською пресою, передає Укрінформ з посиланням на The Local.

"Жискар д’Естен, що сидів біля мене, схопив мене за стегно під столом. Це було абсолютно божевільно. Я запитала себе, що відбувається, пересіла і все закінчилося", – написала у своїй книзі колишня лідерка соціал-демократів.

Як зазначається, її зустріч з експрезидентом Франції відбулася за вечерею у посольстві Франції у Копенгагені у 2002 чи 2003 роках.

В той час Торнінг-Шмідт брала участь у заходах створеного для розробки проєкту конституції ЄС органу, очолюваного колишнім лідером Франції, який помер у грудні минулого року.

"У наші дні це було б розцінено як сексуальне домагання. Тоді так не було. Це був інший час, але я сприйняла це як недоречний жест, ситуація мене дуже розлютила", – сказала Торнінг-Шмідт.

Як пише видання, зараз їй 54 роки, вона була першою жінкою, яка очолила уряд Данії у 2011-2015 роках.

Торнінг-Шмідт очолювала соціал-демократичну партію в 2005-2015 роках після кар'єри в Брюсселі, а після звільнення з уряду керувала групою допомоги Save the Children у 2016-2018 роках.

Нова книга Торнінг-Шмідт йде слідами попередніх викриттів, що вибухнули під гаслом #МeТoo, пише видання.

Раніше німецька журналістка громадського мовника WDR Енн-Кетрін Штраке також звинуватила у домаганнях Жискара д’Естена. У скарзі, поданій минулого року, вона зазначила, що він тричі торкався її сідниць під час інтерв'ю у своєму паризькому офісі.

Валері Жискар д'Естен з 1974 по 1981 роки був президентом Французької республіки. Він помер 2 грудня 2020 року у віці 94 років через ускладнення, пов'язані з COVID-19.

Джерело: Укрінформ

Другие новости