Восени минулого року частина майна підприємства «Херсонбуд» була захоплена у найкращих рейдерських традиціях: змінили замки, підробили підписи на документах, а самих власників просто виставили з офісної будівлі. На якому етапі нині знаходиться слідство у цій справі та яке відношення вона має до корейських дипломатів – дізнавались журналісти «СтопКору».
Техніку «Херсонбуду» з виробничої бази в Олешках викрали ще декілька місяців тому. Утім, слідство триває і досі. «В слідчому відділенні наявне кримінальне провадження, яке розпочато за статтею 156 КПКУ (самоуправство). В рамках його проводимо слідчі розшукові дії для встановленні істини», - повідомив заступник начальника слідчого відділення Олешківського відділу поліції Віталій Оліфіренко.
Власники майна, родина Сандиків, впевнені: все це – частина плану подальшого рейдерського захоплення майна підприємства. «В місті діє злочинне угрупування на чолі з екс-мером Сальдо», - наголошує голова спостережної ради «Херсонбуду».
Водночас ошукані підприємці вже здобули й чимало перемог у судах. А головне – окружний адміністративний суд Києва надав чітку оцінку діям державних адміністраторів: частина майна «Херсонбуд» на рейдерів переписана незаконно, позов власників задовольнити.
Але нещодавно історія з майном «Херсонбуду» набула нового розвитку, пов’язаного з відкриттям у Херсоні почесного консульства республіки Корея. Детальніше про це – у новому сюжеті «Стоп Корупції»: