ПоддержатьУкраїнська

Кабмін прийняв проект пенсійної реформи з підвищенням стажу для українців

StopCor
StopCor

StopCor

Кабмін прийняв проект пенсійної реформи з підвищенням стажу для українців

Згідно з проектом пенсійної реформи, яку сьогодні погодив склад Кабінету міністрів України, необхідний мінімальний стаж для виходу на пенсію підвищили. З 1 жовтня повинні вирости й пенсії, у деяких – відразу на 1000 гривень.

Новину повідомляє "Преса України".

В ході презентації законопроекту прем'єр-міністр Володимир Гройсман повідомив, що мінімальний страховий стаж для виходу на пенсію буде підвищено до 25 років.

Він висловив надію, що пенсійна реформа буде прийнята Верховною Радою до літніх канікул і набере чинності 1 жовтня поточного року.

Законопроект буде направлений до Національної ради реформ, після чого його планується внести в Раду.

Прем'єр оцінив необхідну суму для підвищення пенсій в 30,7 млрд гривень в 2018 році.

За його словами, з 1 січня 2019 роки для шахтарів буде впроваджений фактично другий рівень накопичувальної системи. Молодим шахтарям до 35 років буде відкритий персональний рахунок в Пенсійному фонді. На цей персональний рахунок нараховуватимуться пенсійні внески, а потім з цього рахунку шахтарі будуть безпосередньо отримувати пенсію.

Також пенсійна реформа Кабінету Міністрів передбачає можливість покупки до 5 років відсутнього страхового стажу.

Зокрема, ця компенсація буде виплачуватися за регресивною шкалою. Так, коефіцієнт вартості компенсації становитиме: 1 рік - 2, 2 роки - 1,8, 3 роки - 1,6, 4 роки - 1,4, 5 років - 1,2.

Згідно з даними, представленим прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом, після затвердження і набрання чинності пенсійної реформи, підвищення пенсій торкнеться близько 5,6 млн пенсіонерів з 12 млн. Зокрема 1,3 млн українських пенсіонерів отримають доплату до щомісячної пенсії в розмірі 200 грн, 1,2 млн пенсіонерів - від 200 до 500 гривень. Також ще більш як 1 млн пенсіонерів будуть отримувати на 1000 гривень більше, що майже вдвічі більше їх поточних пенсій.

Відзначається, що перерахунок пенсій в Україні не здійснювався вже майже 5 років, з цього з 1 жовтня всі пенсії будуть перераховані відповідно до рівня збільшення заробітних плат.

Також прем'єр-міністр пропонує переглянути розмір мінімальної пенсії вже 1 жовтня, а не 1 грудня, і збільшити її до 1373 грн. Таким чином пенсії піднімуть майже 9 млн пенсіонерів.

Нагадаємо, з 1 травня в Україні зріс прожитковий мінімум для громадян країни. Відповідно до закону він становитиме 1684 гривніна одну працездатну особу.

Другие новости