ПоддержатьУкраїнська

"Коронавірус діареї": у китайських свиней виявили новий COVID-19, який небезпечний для людини

StopCor
StopCor

StopCor

'Коронавірус діареї': у китайських свиней виявили новий COVID-19, який небезпечний для людини

У Китаї виявили у свиней новий тип COVID-19, що вражає клітини кишечника. Він може бути небезпечним і для людини. Дослідження нового типу коронавірусу опубліковано в журналі "PNAS".

 Фото: news.liga.net

На думку вчених, коронавірус SADS-CoV, який, ймовірно, походить від коронавірусів кажанів HKU2, призводить до синдрому гострої діареї у свиней, особливо у поросят. Біологам з Університету Північної Кароліни в Чейпел-Хілл вдалося заразити їм культури людських клітин. Таким чином вони довели, що новий вірус небезпечний і для людей.

Повідомляється, що від кажанів до свиней вірус перейшов приблизно у 2016 році. Йдеться про альфа-коронавірус, на відміну від COVID-19, який є бета-коронавірусом.

"Наші дані показують, що SADS-CoV має широкий спектр господарів і має внутрішній потенціал для поширення між тваринами і людьми. Ефективне зростання вірусу в первинних клітинах легенів і кишечника людини вказує, що SADS-CoV – потенційний новий коронавірус підвищеного ризику", - відзначили вчені, передає "УНІАН".

Вчені також перевірили і лікування хвороби від SADS-CoV. За їхніми даними, ремдесівір, який зараз використовують у важких випадках COVID-19, "ефективно блокував" реплікацію rSADS-CoV в пробірці.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, в Україні за добу зафіксовано понад 5000 випадків COVID-19.

Другие новости

На Запорожской АЭС произошел очередной блэкаут: есть угроза радиационной безопасности

На Запорожской АЭС произошел очередной блэкаут: есть угроза радиационной безопасности

Вечером 1 декабря отмечен обрыв линии электропередачи "Запорожская ТЭС - Ферросплавная" напряжением 330 кВ. Эта линия служила источником питания для станции, поступающего из украинской энергосистемы