ПоддержатьУкраїнська

У столиці розкажуть подробиці побиття журналістів на Дніпропетровщині

StopCor
StopCor

StopCor

У столиці розкажуть подробиці побиття журналістів на Дніпропетровщині

16 жовтня об 11:00 в пресцентрі "СтопКору" відбудеться пресконференція з приводу побиття знімальної групи проєкту журналістських розслідувань на Дніпропетровщині 14 жовтня.

 Ілюстрація: СтопКор

 Спікери:

  • Артем Поліковський, постраждалий журналіст
  • Максим Томілов, постраждалий журналіст
  • Роксолана Арійончик, керівник юридичного відділу ГО «Стоп корупції»

«ЗЕЛЕНІ ЧОЛОВІЧКИ» ДЕПУТАТА ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛРАДИ РОЯ ПОБИЛИ ТА ПОГРАБУВАЛИ ЖУРНАЛІСТІВ                                                                                 

Били руками та ногами, повалили на землю, вовтузили об паркан та відібрали техніку й документи – 14 жовтня на Дніпропетровщині стався зухвалий напад на знімальну групу проєкту журналістських розслідувань «Стоп корупції».

Знімальна група працювала за редакційним завданням в селі Грушовато-Криничне в рамках журналістського розслідування про порушення під час передвиборчого процесу в Дніпропетровській області. Журналісти знімали коптером види села і будинок одного з передбачуваних фігурантів розслідування. Після зйомок до них під’їхав депутат облради Володимир Рой, заблокував рух  автомобіля і намагався здійснити наїзд на члена знімальної групи. Потерпілий журналіст Артем Поліковський повідомив, що трохи пізніше на місце прибули молодики охоронної фірми у зеленій формі та без розпізнавальних знаків, які напали та пограбували знімальну групу. Усе це здійснювалося за чіткими командами Роя.

«Спочатку приїхала Toyota Land Cruiser з двома невідомими чоловіками. Наша група викликала поліцію. Приблизно о 14:10 під'їхав Reno Duster, з якого вийшли троє у спецформі темно-зеленого кольору і в балаклавах. Вони силою забрали робочу техніку та особисті речі. У Олега, оператора, забрали всі особисті речі. Паспорт, документи, гроші, а також відеокамеру, мікрофон і сумку. У Олега обшукали всі кишені, повалили обличчям у землю і били. Мене штовхали об паркан, а потім забрали телефон. Так само нападники побили ще одного чоловіка, що був поруч із нами. Рой стояв поруч та наказував їм, що робити. Саме він наказав забрати всю нашу техніку», – нагадав журналіст подробиці.

Правоохоронці прийняли заяву від журналістів та порушили кримінальне провадження за ст. 171 ККУ «Перешкоджання законній професійній діяльності журналісті». Наразі юридичний відділ ГО «Стоп корупції» готує клопотання на перекваліфікацію даної статті на ст. 345/1 «Погроза або насильство щодо журналіста».

Зазначимо, Володимир Рой – чинний депутат Дніпропетровської облради і планує подовжити свої повноваження та знову балотується на цю посаду.

Контактні особи: Наталія 067 113 0160

 

Другие новости

Более 3 миллиардов гривен убытков: разоблачены хакеры, годами шантажировавшие ведущие мировые компании

Более 3 миллиардов гривен убытков: разоблачены хакеры, годами шантажировавшие ведущие мировые компании

Для осуществления хакерских атак члены группировки использовали собственные разработки вредоносного программного обеспечения, включая несколько видов вирусов-шифровальщиков