ПоддержатьУкраїнська

"Кримсько-донбаський сценарій" на Закарпатті: місцеві починають відмовлятися говорити українською

StopCor
StopCor

StopCor

'Кримсько-донбаський сценарій' на Закарпатті: місцеві починають відмовлятися говорити українською

На Закарпатті місцеве населення розповіло про ситуацію, що складається не на користь України. Відзначається, що місцеве населення відмовляється говорити українською через побоювання кримсько-донбаського сценарію.

Тим часом місцеві угорці обслуговують покупців своєю мовою, що, безумовно, не влаштовує українців. Окремі українці побоюються розмовляти українською мовою, оскільки бояться, що кримсько-донбаський сценарій може бути повторений, адже угорці на Закарпатті є найбільшою діаспорою. Їх близько 150 000 у регіоні, передає видання "Діалог.UA" з посиланням на джерело Politeka.

Відзначається, що угорці розселилися компактно на території Закарпаття і вважають цю землю цілком і повністю своєю. Українці досі уживалися з ними відносно мирно, втім без провокацій теж не обходилося. Однак видання Politeka опитало місцеве населення з метою дізнатися про ситуацію в регіоні. Так, наприклад, 55-річний Микола розповів, що в магазині з ним продавчиня спілкувалася угорською, якої він не розумів.

А викладач української школи в Берегово відзначає, що русини поряд з поляками і чехами радикально налаштовані проти України.

Відомо, місцеві угорці відзначають, що Україна нічого їм не дала, а Угорщина ж надає підтримку. Так, наприклад, мешканка Берегово розповіла, що в Україні вона отримує пенсію в розмірі 1500 гривень, а в Угорщині – 500 в день тільки на зборі яблук.

Очевидно, корінних угорців, як втім, і деяких жителів України, ситуація не влаштовує через економічні можливості всередині країни. Ніхто не виключає через такі настрої кримсько-донбаського сценарію, хоча українці сподіваються, що цього не станеться, проте гарантій ніхто не може дати.

Другие новости