ПоддержатьУкраїнська

Кропивницький ляльковод: як прибрати до рук землю атовців

StopCor
StopCor

StopCor

Кропивницький ляльковод: як прибрати до рук землю атовців

Ляльковод – театральна професія людини, яка озвучує маріонетку та керує нею. Та в переносному сенсі ляльковод – це банальний маніпулятор, ба навіть більше – сірий кардинал. Як чиновник Кіровоградської районної ради навчився заробляти на атовцях та інші корупційні схеми тутешніх можновладців – читайте в нашому розслідуванні. 

Кропивницький, колишній Кіровоград. Основа промисловості – машинобудування, харчова і гірнича промисловості. Останню тут забезпечує  декілька підприємств, з-поміж яких – ВАТ "Кіровоградський кар'єр". Підприємство видобуває в граніт у великому кар'єрі в селі Соколівське. Право використання, відповідно до гірничого відводу, затверджене Кіровоградською районною радою, погодження на яке давав екс-голова Соколівської сільської ради. 

Кропивницький ляльковод: як прибрати до рук землю атовців

Цей факт підтверджується рішенням сесії. Роботи ведуться на частині території, інша ж частина, 30 гектарів, знаходиться у резерві. Утім, так само за документами належить підприємству. Однак землі резерву виявилися незахищеними. Останнім часом фірма депутата Кіровоградської районної ради В'ячеслава Цатуряна самовільно обробляє ці території. 

Згідно із законодавством України, учаснику бойових дій надається пільга – першочергове відведення земельних ділянок для особистого сільського господарювання. Таким чином, голова Соколівської селищної ради подає клопотання про передачу резервних земель кар'єру воїнам АТО, представник атовців подає на кар'єр до суду, аби змусити таки ті землі віддати, а всі судові витрати бере на себе сам В'ячеслав Цатурян, після чого виманює в атовців отримані землі. 

Кропивницький ляльковод: як прибрати до рук землю атовців

- На сьогодні земельна ділянка може коштувати дуже дорого, а він скуповує їх за безцінь. Були випадки, коли за гектар просили 25000 грн, а ця людина пропонує 15-10 000 гривень за гектар землі, – розповідає учасник бойових дій Євген Шкваренко. 

Ось як виглядають землі резерву. В декількох кілометрах і сам кар'єр. Місцеві скаржаться – жити поблизу важко. Доволі сумнівно, що люди свідомо борються за такі непривабливі для життя території. Місцеві впевнені: атовці стали знаряддям для збору банку землі. 

Кропивницький ляльковод: як прибрати до рук землю атовців

Навіщо депутату Кіровоградської районної ради клопотати за землі кар'єру? Відповідь на поверхні. Сам пан Цатурян є співзасновником ТОВ "ПЕРСПЕКТИВА-16", підприємства, основним видом діяльності якого зазначений видобуток піску, гравію, глин і каоліну! Та як стало відомо "СтопКору", ВАТ "Кіровоградський кар'єр" далеко не єдиний, хто постраждав від незаконних дій чиновника. 

- Є у нас земельний кодекс, є резерв учасників АТО і є механізм, яким чином ми надаємо земельні ділянки, – пояснює начальник Головного управління Держгеокадастру в Кіровоградській області Ігор Зінченко. 

Пан Ігор розповідає – до нього на прийом В'ячеслав Цатурян приходив особисто. Чиновник намагався вмовити начальника Держгеокадастру відібрати землі резерву ВАТ "Кіровоградський кар'єр" та передати їх автоцям. 

Сам пан Цатурян не приховує своєї меценатської участі у судах по земельній долі атовців. Утім, на питання, чи знають воїни про те, де знаходиться їх омріяна земельна ділянка, чиновник  відповідає щонайменш дивно – стверджує, що дехто знає, а дехто – ні.  А тим часом районний суд  Кіровоградської області приймає рішення: віддати землі кар'єру атовцям. 

Кропивницький ляльковод: як прибрати до рук землю атовців

Тож "СтопКор" вирушив до Кіровоградського районного суду, щоб поспілкуватися з самим суддею, що виніс неправомірне рішення, проте в установі журналістів запевнили – діяли, мовляв, за буквою закону. Заплуталась в коментарях і голова Соколівської селищної ради. Адже коли нова голова села Інна Завірюха писала клопотання на резервні ділянки, вона знала: земля має гірничий відвід. Та землі для атовців очільниця села начебто просила виділити ще п'ять років тому! 

Як казала Аліса в Країні чудес, все диватіше і диватіше. Виявляється, голова Соколівської селищної ради знала про війну на Донбасі заздалегідь. 

Ну, а декларація чиновника Цатуряна зручно розміщується аж на 18 сторінках! Зокрема, з-поміж задекларованого майна звертаємо увагу на земельні ділянки в селі Соколівське на загальну площу майже в сто гектарів! Та як виявилось, апетити В'ячеслава Цатуряна одним лише кар'єром не обмежуються. 

Кропивницький ляльковод: як прибрати до рук землю атовців

В'ячеслав Цатурян є засновником фірми "Сакура-12", яка спеціалізується на сільськогосподарській діяльності. Та й на цій ниві чиновник зажив собі геть недоброї слави, незаконним шляхом прибравши до рук фермерські наділи, стверджують колишні власники землі. 

Проте, як кажуть, собаки гавкають – караван іде. Цатурян і надалі, використовуючи атовців продовжує відстоювати свої інтереси в судах. 

А тим часом на 16 лютого призначене чергове судове засідання з питань земель воїнів АТО та Кіровоградського кар'єру. Не омине його і "Стоп Корупції". 

Дивіться подробиці незаконного заробітку на атовцях у новому випуску "СтопКору".

https://youtu.be/mH6QdoHkt08

Другие новости