ПоддержатьУкраїнська

Європарламент запустив процедуру санкцій проти Польщі

StopCor
StopCor

StopCor

Європарламент запустив процедуру санкцій проти Польщі

Найближчим часом Польща може бути позбавлена права голосу в Раді ЄС. Так, Єврокомісія готова покарати Варшаву за порушення норм верховенства права в країні.

Новину передає "Преса України".

29 січня Комітет Європарламенту з громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ (LIBE) прийняв резолюцію, яка схвалює запуск проти Польщі процедури у рамках статті 7 Договору про ЄС. Це крок може позбавити країну права голосу у Раді ЄС. 33 депутати підтримали введення антипольських санкцій.

У грудні минулого року Сенат Польщі ухвалив без поправок два закони про судову реформу. Так, у Польщі вирішили, що Сейм обиратиме 15 членів, які призначають всіх суддів, а кожна парламентська фракція пропонуватиме 9 кандидатів.

Раніше опозиціонер Богдан Борусевич пояснював, що таким чином керівна партія контролюватиме суди в країні. В результаті у Польщі спалахнули масові протести, а у Євросоюзі пригрозили санкціями, перший крок до яких уже зробили.

У грудні минулого Європейська комісія почала процедуру введення санкцій проти Польщі, зауважуючи, що в країні порушили норми верховенства права. Тим не менше, польській владі дали три місяці на виправлення ситуації зі скандальною судовою реформою. Якщо за цей термін Варшава не піде на поступки, вона втрати голос в Раді ЄС.

Другие новости