ПоддержатьУкраїнська

Медичний фальсифікат – дефіс може коштувати життя

StopCor
StopCor

StopCor

Медичний фальсифікат – дефіс може коштувати життя

Правильно поставлений діагноз у більшості випадків залежить від результатів аналізів. Головну роль в цьому відіграють тест-системи для діагностики, а помилка інколи може коштувати пацієнту життя. «СтопКор» дослідив злочинну схему, за якою до медичних лабораторій потрапляє фальсифікована продукція.

Медичний фальсифікат – дефіс може коштувати життя

У рамках схеми захоплення підприємства ІВК «Рамінтек» - виробника унікальних медичних тест-систем - було зареєстровано компанію-двійника, вкрадено обладнання та створено продукт-двійник шляхом зміни назви торгової марки з Vitrotest на Vitro-Test.

«Я не знаю, як вони цю сертифікацію проходили. Але ж вони не просто взяли за основу, вони просто взяли всю документацію на ІВК «Рамінтек», просто змінили назву фірми», - зазначає колишня співробітниця фірми Світлана Галицька, - «Я особисто писала робочі інструкції, і я розумію, що на це потрібно дуже багато часу, щоб її зробити прийнятною для роботи, і звісно, нова фірма не могла все це зробити».

Як зазначає один із співзасновників підприємства-оригіналу І. Ніколаєнко, найприкрішим у цій ситуації є те, що Україна як держава абсолютно не захищає право приватної власності. Журналісти «СтопКору» проаналізували дані Прозорро – офіційного порталу оприлюднення інформації про публічні закупівлі. Виходить, що лабораторії і лікарні України весь рік закуповують фальсифікат, який існує на фейкових документах.

І справді, відрізнити продукцію майже неможливо. Для того щоб встановити, чи були порушені права власника торгової марки, ми звернулись до експерта. «Ми маємо дві абсолютно однакові коробки. У нас є кольорова гама, яка присутня і там, і там, у нас є торгові марки, які нанесені на ці коробки. Якщо ми говоримо про торгову марку, то на одній коробці ми маємо торгову марку «Вітротест», а на другій коробці позначення «Вітро-Тест». Якщо ми порівняємо їх відповідно до критеріїв чинного законодавства, а саме за фонетикою, семантикою та графікою, ми можемо говорити, про те, що ці позначення є схожими настільки, що їх можна сплутати. А отже, є порушення прав власника торгової марки Вітротест», - резюмує юрист Олександр Курзін.

Проте найбільша відмінність двох продуктів полягає в тому, що «Вітро-Тест» не завжди може впоратись з діагностикою так, як оригінал. Отже, у цій ситуації наявність одного лише дефісу може, нажаль, коштувати життя людині. Дивіться власне розслідування «Стоп Корупції» на цю тему:

https://youtu.be/YsM3Qo0cF8c

Другие новости