ПоддержатьУкраїнська

На Дніпропетровщині активісти скаржаться на "поліцейське кумівство"

StopCor
StopCor

StopCor

На Дніпропетровщині активісти скаржаться на 'поліцейське кумівство'

Атестацію своїх колег з третьої категорії проводять раніше атестовані керівники поліції Дніпропетровщини.

Про це повідомляють члени комісій.

В деяких атестаційних комісіях взагалі немає активістів – вони включені до складу комісії, але на засідання не з'являються. В одній з таких комісій за перший тиждень атестації не було жодного звільнення.

В деяких комісіях активісти розчаровуються і відмовляються брати участь в атестації.

"Як член комісії від ГО "Ліга народної справедливості" поки не бачу сенсу мого перебування там (…) Члени комісії, які є поліцейськими, могли колись працювати разом з тими, хто атестується, просто стикатися по роботі, були колись або є їхніми начальникмаи чи просто добре знайомі з їх керівниками. Ось і робіть висновок. Не можна було призначати членами комісій діючих співробітників поліції і тим більше з Дніпропетровської області", – повідомила член комісії Наталія Євтушенко на своїй сторінці у Фейсбуці.

Поліцейські в окремих комісіях прямо називають, кого "просили не звільняти", не пояснюючи мотивів таких прохань, повідомляють члени комісій. Через брак активістів, перевагу в голосуванні мають поліцейські. Окремі комісії, на думку ативістів, працюють конструктивно, але таких одиниці.

В деяких комісіях звільненню поліцейських із сумнівною репутацією перешкоджають навіть окремі активісти.

"Під час атестації одного зі співробітників ДАІ, на питання чи брав він хабарі, відповів ствердно. При цьому цей співробітник не знав основні норми Закону "Про нацполіцію". Мене здивувало, що він мав більше 10 років стажу в ДАІ, при цьому навіть не намагався отримати відповідну освіту. Здавалось, а навіщо…? Коли ми ухвалили рішення про його звільнення, то активістка з нашої комісії написала окрему думку, що вважає таке рішення "особистою помстою членів комісії". Яка особиста помста? Ми його ніколи раніше не бачили. А ця окрема думка може допомогти йому відновитися”, – розповіла правозахисниця та адвокат, член комісії Юлія Сегеда.

Атестація триватиме до 29 вересня. 11 комісій щодня проводять співбесіди із 32 співробітниками поліції третьої категорії - це нижчий керівний та рядовий склад поліції Дніпропетровської області.

Другие новости