ПоддержатьУкраїнська

На Донеччині колишній найманець добровільно здався українським правоохоронцям

StopCor
StopCor

StopCor

На Донеччині колишній найманець добровільно здався українським правоохоронцям

У Донецькій області 28–річний мешканець окупованої Горлівки виїхав до Слов'янська, аби розпочати мирне життя за межами псевдореспубліки. Про це повідомляють у прес-службі ГУНП в Донецькій області, передає УНН.

Колишній учасник незаконних збройних формувань (НЗФ) розповів поліцейським, що навесні 2014 року у Горлівці через дрібне порушення він потрапив на очі бойовикам, які посадили його "до ями". Через три дні, в обмін на свободу, йому запропонували вступити до лав бойовиків.

"Посібник терористів допомагав зводити блокпост, потім чергував на ньому. За кілька тижнів чоловік зустрів командира збройного формування з Горлівки та за його допомогою повернувся до свого міста. Він охороняв казарми батальйону розвідки бойовиків, допомагав по господарству", – зазначено у поліції.

Через відсутність роботи на окупованій території, чоловік виїхав до Слов'янська. Наразі затриманий дає свідчення і співпрацює зі слідством. Відносно учасника НЗФ відкрите кримінальне провадження за ч. 2 ст. 260 Кримінального кодексу України – "створення не передбачених законом збройних формувань або участь у їхній діяльності".

"Як пройде перевірка і буде встановлено, що на час перебування у лавах "ДНР" підозрюваний не вчиняв тяжких злочинів проти мирного населення, провадження може бути перекваліфіковано на ч. 6 ст. 260 КК України", – зазначили у поліції.

Згідно з ч. 6 ст. 260 Кримінального кодексу України, особа, яка перебувала у складі збройних формувань, добровільно вийшла з них та повідомила про це органам державної влади, звільняється від кримінальної відповідальності.

Другие новости

186,6 млн. грн. 'боевых' выплатили не воюющим военнослужащим — Минобороны

186,6 млн. грн. "боевых" выплатили не воюющим военнослужащим — Минобороны

На практике выявлено, что некоторые военнослужащие, находящиеся в постоянных пунктах дислокации и выполняющие функции, не связанные с прямым участием в боевых действиях, получали дополнительные выплаты