ПоддержатьУкраїнська

На Хмельниччині угрупування шахраїв ошукало людей на 300 тисяч гривень

StopCor
StopCor

StopCor

На Хмельниччині угрупування шахраїв ошукало людей на 300 тисяч гривень

За повідомленням поліції, група з п’яти осіб, троє з яких перебували в слідчому ізоляторі, а двоє – на волі, обдурили понад 30 мешканців міста Хмельницького та області. Своїх жертв зловмисники шукали в Інтернеті, далі за допомогою простих маніпуляцій змушували розпрощатися з кревно заробленими, повідомляє інтернет-видання "Є"

Діяли за заздалегідь спланованою схемою. В мережі шукали оголошення про продаж цифрової техніки, або ж інших цінних речей. Тоді до майбутньої жертви телефонував один з шахраїв, який перебував у неволі та пропонував зустрітись, аби оглянути товар. Однак сам "покупець" прийти на зустріч самостійно не міг. За легендою, він знаходився не у СІЗО, а в іншому місті, а на зустріч замість себе просив прийти друга, аби той перевірив якість товару.

Цим другом був один із членів групування, які перебували на волі.

Коли якісь товару підтверджувалась, "друг покупця" телефонував іншому члену злочинного групування, аби той нібито перерахував жертві кошти. На мобільний номер продавця приходило текстове повідомлення в якому було вказано, що гроші уже на рахунку. На перший погляд, повідомлення не відрізнялось від тих, які зазвичай пересилають банки.

Продавець, як правило, одразу ж віддавав товар, тому що не підозрював, що на його рахунок кошти не прийшли. А якщо все ж таки у продавця виникав намір перевірити баланс рахунку, "друг покупця" просив його зателефонувати на "номер банку" від якого прийшло повідомлення про перерахування, де "менеджер банку" спокійно пояснював, що гроші скоро прийдуть, перерахування відбулось, а їх відсутність на рахунку – збій програми.

Таким чином шахраї за півроку власної діяльності заволоділи чужим майном на суму 300 тисяч гривень. Членам злочинної групи може загрожувати до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Наразі обвинувальний акт за ч. 4 ст. 190 (Шахрайство, вчинене організованою злочинною групою) Кримінального кодексу України уже спрямований на розгляд Хмельницького міськрайонного суду.

Другие новости