ПоддержатьУкраїнська

На Одещині начальник поліції «кришує» вантажні перевезення: МВС просять розібратися

StopCor
StopCor

StopCor

На Одещині начальник поліції «кришує» вантажні перевезення: МВС просять розібратися

200 гривень із машини. Така такса на проїзд вантажівок аварійним мостом на Одещині. Рухатись спорудою дозволено транспорту вагою не більш як 20 тонн. Але у Савранському райуправлінні поліції замість того, щоб штрафувати порушників, дотримуватись обмежень, вирішили на перевізниках заробити.

 На Одещині поліція може «кришувати» схему порушення вагового контролю. Фото: СтопКор.

Про це стало відомо правозахисникам ГО «Стоп корупції» від жителів Савранської ОТГ. Люди звернулись із відкритим листом до міністра внутрішніх справ Авакова та просять розібратись у ситуації. За даними місцевих, за схемою нелегального заробітку стоїть начальник Савранського райуправління поліції Микола Євдотій.

 Міст, яким їздять багатотонники, — в аварійному стані. Фото: СтопКор.

«Насамперед це вимагання «данини» з кожного співробітника підрозділу, який перебував на патрулюванні. Не припиняється практика отримання хабарів від перевезення великогабаритним транспортом (вантажністю понад 40 тонн) щебеню із Завалівського графітного комбінату (50 гривень за тонну), зернових із полів та елеваторів, що використовують місцеві фермери. При цьому вантажівки фактично неправомірно пересуваються через річку П.Буг єдиним ще цілим мостом, що з’єднує Завалля та Саврань. При в’їзді на міст встановлені дорожні знаки, які забороняють проїзд ним автотранспорту з вагою понад 25 тонн. При цьому волонтери, серед яких жителі Саврані, лише в листопаді 2020 року нарахували щоденний проїзд цим мостом і автошляхом через Саврань до 45 вантажівок зі щебенем і до 20 вантажівок із зерновими. При цьому кожного дня екіпаж патрульних поліцейських виставляють на цій автодорозі. Напевно, для підрахунку перевезеного тоннажу», – ідеться у зверненні жителів Саврані до міністра Авакова.

 З порушників замість штрафів збирають «данину». Фото: СтопКор.

У вересні 2007 року Савранська районна рада ухвалила рішення про заборону руху великоваговим транспортом автодорогою через Саврань. Відповідно до цього рішення на в’їзді в місто встановлені відповідні дорожні вказівники.

 З однієї машини беруть в середньому по 200 грн. Фото: СтопКор.

За даними місцевих жителів, вантажівки — не єдина сфера корупційних надходжень начальника Савранського райуправління поліції Євдотія.

Також його пов’язують із «кришуванням» незаконного вирубування лісу в районі, яке відбуваються щоденно. Щодня в центрі Саврані можна побачити 3-4 вантажівки, навантажені лісом чи дровами. Жодних документів на цей ліс чи дрова ні в кого немає.

При цьому спроби місцевих громадських активістів з ГО «Матеріальне забезпечення фронту» припинити протиправну діяльність обернулися переслідуванням волонтерів з боку співробітників поліції.

«Замість того, щоб викрити злочинні схеми Бережка (займається незаконною вирубкою лісоматеріалів) місцевий дільничий поліції веде розслідування про нібито збирання підписів активістами ГО «МЗФ» щодо підтримки ідеї утворення Савранської народної республіки», — додають члени Савранської ОТГ у своєму зверненні.

Другие новости